Goditje e “rëndë” për United, pas Martinez edhe Varane humbet pjesën tjetër të sezonit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas lajmit për dëmtimin e Lisandro Martínezit, i cili do t’i nënshtrohet një operacioni në gishtin e pestë të këmbës së djathtë dhe nuk pritet të luajë më këtë sezon, e njëjta gjë mund të ndodhë edhe me francezin Raphael Varane, i cili gjithashtu u dëmtua në barazimin kundër Sevillas (2-2), në ndeshjen e parë çerekfinale të Europa League.

Sipas “The Athletic”, megjithëse Erik Ten Hag ka deklaruar se mbrojtësi francez duhet të mungojë vetëm për disa javë, realiteti është se drejtuesit teknikë kanë frikë se Varane nuk do të luajë më këtë sezon.

Trajneri holandez do të jetë pa dyshen qendrore startuese në një moment vendimtar të sezonit, ku Manchester United po lufton për të garantuar një vend në edicionin e ardhshëm të Champions League dhe përpiqet të garantojë kualifikimin në gjysmëfinale të Europa League.

Të fundit

Nga 28% në 30% të PBB-së, 500 milionë euro më shumë për investime, rroga, pensione etj…

Nga Eduard Zaloshnja Të ardhurat e arkëtuara gjithsej në Thesarin e Shtetit ishin vjet sa 28% e vlerës së Prodhimit...

Albani rrëfen 20 orët e vështira në anijen me 400 veta: Për pak sa nuk rashë në det

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj në Podcast-in "Flasim" me kryeministrin Edi Rama ka treguar historinë e vështirë të emigrimit drejt Italisë. Ishte marsi i vitit 1997,...

Shkak ndërtimet e reja/ Ekspertët paralajmërojnë për një krizë strehimi në Gjermani

Zyra Federale e Statistikave të Gjermanisë njoftoi këtë javë se 294,400 apartamente të reja u ndërtuan në Gjermani vitin e kaluar, një rënie vjetore...

Tenderët publikë, si do të zhvillohen pas 3 Qershorit?

Nga data 3 Qershor procedurat tenderuese do të kryhen sipas kufijve të rinj monetarë, të miratuar nga qeveria. Agjencia e Prokurimit Publik ka shpjeguar ndryshimet...

I papërtueshmi Meta, e nis ditën me urimin e ditëlindjes së poetit Naim Frashëri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e poetit të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim Frashëri, me disa vargje të...

Lajme të tjera

Web TV