Maliqi sërish i PS/ Gëzim Topçiu siguron mandatin e shtatë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gëzim Topçiu i Partisë Socialiste ka siguruar për herë të shtatë mandatin si kryebashkiak në Bashkinë e Maliqit.

Në një prononcim për mediat, Topçiu falënderoi të gjithë votuesit, teksa u shpreh i prekur.

“Ende vazhdojmë punën, kjo nuk është mandatesh por për komunitetin. Bashkia e Maliqit është kampione. Kemi fituar të gjitha qendrat e votimit si asnjëherë. Patjetër që prekem, pasi është mandati i shtatë karrierën time.

Kjo është përgjegjësi për mua që më kanë besuar. Të gjithë banorëve të majtë dhe të djathtë. Unë mendoj se cilat janë punët e radhës që do bëjmë. Falënderoj Niko Peleshin për mbështetjen që më ka dhënë.

Faleminderit të gjithë komisionerëve, vëzhguesve dhe numëruesve. U them kundërshtareve që nuk mund të fitojnë vota vetëm muajin e fundit të zgjedhjeve, por me punë çdo ditë”, u shpreh Topçiu.

Të fundit

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...

Lajme të tjera

Web TV