E braktisën kur ishte foshnjë, 60-vjeçari bën zbulimin befasues për ish-shokun e klasës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një burrë i cili ishte braktisur në një kosh kur ishte foshnjë, ka takuar gjysmë vëllanë e tij falë një emisioni që transmetohet në Angli, që ka në thelb bashkimin e familjarëve dhe gjetjen e njerëzve të humbur.

Së fundmi ky emision u fokusua tek Paul Connolly, i cili lindi në lindje të Londrës në vitin 1962. Nëna e tij pas një sërë problemesh e braktisi kur ai ishte vetëm disa javësh. Një fqinj dëgjoi të qarat e tij dhe thirri shërbimet sociale.

Gjatë emisionit, Paul tha se ai kishte qenë në kërkim të familjes së babait të tij, pasi provoi të kishte kontakte me të afërmit irlandezë të nënës së tij.

Por shikuesit u habitën kur u zbulua se jo vetëm që Paul kishte një gjysmë vëlla nga babai, Frankie Peroni, por djemtë kishin ndjekur pa e ditur të njëjtën shkollë në Essex, në të njëjtën kohë.

Përmes testit të ADN-së Paul zbuloi se ishte gjysmë maltez dhe zbuloi për ekzistencën e vëllait të tij. Paul dhe Frankie u ribashkuan mes shumë emocionesh.

“Sigurisht që ne e kemi gjetur njëri-tjetrin shumë vonë, por mendoj se duhet të jemi mirënjohës çdo ditë. Fillova të kërkoja babanë tim dhe në vend të kësaj gjeta një vëlla”, tha ai para kamerave.

Paul pati një fëmijëri të vështirë pasi u braktis nga nëna e tij dhe në moshën tetë vjeç u dërgua në shtëpinë e fëmijëve të St. Leonard në Hornchurch, Essex, ku tha se duroi shumë “tortura mendore” dhe “rrahje fizike”.

“Fjeta nën krevat. Rehatia ime ishte një thikë kuzhine me një dorezë druri, e mbajta atë për të qëndruar gjallë,” kujton ai.

Lexo edhe :  Breshëri i pabesueshëm në Torino vesh me akull qytetin në fund të majit

Ai zbuloi se babai i tij ishte një pronar dyqani i quajtur Philip Psaila, i njohur gjithashtu si Pino, i cili fatkeqësisht vdiq në vitin 1968.

Paul tha se kishte kontakte të kufizuara me nënën e tij biologjike dhe tha se “ajo ishte e turpëruar që unë isha një fëmijë i paligjshëm”.

“Ajo kishte një edukim të vështirë dhe duhej të bënte atë që duhej të bënte për të mbijetuar. Ndoshta ishte gjëja më e mirë që ajo mund të kishte bërë me të vërtetë , “tha ai.

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV