FOTO/ Java e Kulturës së Malit të Zi/ Rama: Bëhuni pjesë e atmosferës festive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nisi java e kulturës së Malit të Zi. Një javë e mbushur me aktivitete kulturore, filma me autor malazez, koncerte e festa, të cilat kanë si qëllim që qytetarët shqiptarë të prekin nga afër vlerat kulturore, artistike e jo vetëm të vendit fqinjë, Malit të zi.

Kryeministri Edi Rama duke postuar foto në rrjete sociale nga parada tradicionale “Mažoretknija”, fton qytetarët të njihen me kalendarin e aktiviteteve të javës kulturore të Malit të Zi, me qëllim që të shijojnë atmosferën festive.

“Shqipëria mikpret Malin e Zi. Ka nisur sot me paradën “Mažoretknija”, Java Kulturore e Malit të Zi, duke përcjellë atmosferën e festës. Shfletoni programin e kësaj jave për të ndjekur eventet në vijim”, shkruan kryeministri Edi Rama.

Java e kulturës së Malit të Zi, nisi sot dhe përfundon më 14 korrik 2023.

       

Të fundit

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Lajme të tjera

Web TV