Për të gjithë ata që janë kuriozë ja si pritet të jetë iPhone 15 Pro…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Modeli iPhone 15 Pro që pritet të prezantohet këtë shtator do të jetë i disponueshëm në një ngjyrë unike blu të errët që ka një ton gri, sipas Unknownz21, një burim që ka dhënë detaje të shumta se çfarë mund të presim nga iPhone-ët e gjeneratës së ardhshme dhe informacione të sakta për pajisjet e tjera të Apple si Vision Pro. E disponueshme në një material të ri titani, nuanca blu do të ketë një pamje me teksturë që është ndryshe nga çeliku inox që Apple ka pasur në të kaluarën.

Ngjyra është e ngjashme me blunë që Apple përdori për modelet e iPhone 12 Pro, por duket të jetë më e errët dhe me më shumë gri për të plotësuar më mirë ‘përfundimin’ e titanit. Gjiganti amerikan i teknologjisë Apple pritet që të sjellë të paktën 18 pajisje të reja vitin e ardhshëm. Sipas parashikimeve të Mark Gurman të Bloomberg bëhet fjalë për iPhone të rinj, ora Apple dhe Mac të rinj.

Më konkretisht, priten katër iPhone 15. Ndër të tjera, iPhone-t e rinj të Apple pritet që portën e kërkimit ta kenë tashmë USB-C për shkak të ligjit të kaluar në 2022 nga Bashkimi Europian.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV