test

Ka nisur aventura gjermane, Leonardo Bonucci prezantohet si lojtar i Union Berlin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vjen dhe zyrtarizimi. Leonardo Bonucci firmos me Union Berlinin në Bundesligë. Ish-qendërmbrojtësi i Juventusit, i cili mbërriti në Gjermani të enjtën në mbrëmje me një fluturim privat nga Roma, nis për herë të parë një përvojë jashtë Italisë.

36-vjeçari gjeti një mënyrë për ta nisur nga e para, pas një vere të komplikuar të karakterizuar nga tensioni me drejtuesit e Juvetusit.

Në fillim të merkatos së verës sigurisht pakkush mund ta imagjinonte se hipoteza e Bundesligës mund të bëhej reale për Bonuccin.

Union Berlini nuk është një klub sa për të kaluar radhën: ka një program serioz dhe, mbi të gjitha, luan në Champions.

5039.jpg

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV