“Nëna ime është sot mes nesh sepse kreu mamografinë”/ Përfito nga oferta e SIGAL UNIQA

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në maj të vitit 2009, nëna ime nisi të ankohej për rrjedhje të gjirit, gjë e cila vazhdonte prej disa javësh.

E trembur, sepse kishte humbur motrën nga kjo sëmundje, ajo kreu menjëherë një mamografi në një klinikë private në Tiranë.

Në mamografi u pa një pamje e dyshimitë, e cila i detyroi mjekët të kërkonin një rezonancë, e cila konfirmonte se pamja e dyshimtë në mamografi kishte nevojë për ndërhyrje.

Në Shqipëri takuam disa mjekë, të cilët kishin ide të ndryshme për trajtimin. Prandaj, për më shumë siguri, ajo dhe im atë u nisën për në Milano për të marrë një diagnozë dhe plan trajtimi më të garantuar.

Nga Milano, nëna ime u kthye e operuar, diagnoza e konfirmuar ishte tumor gjiri dhe në Tiranë e prisnin seanca radioterapie për muaj të tërë dhe mjekim për 5 vite si edhe ndjekje periodike me mamografi dhe analiza të tjera.

Totali i faturës shkoi 11,000 Euro dhe vazhdojnë çdo vit pasi të gjitha shërbimet i merr në klinika private.

Ajo nuk kishte një sigurim privat shëndeti, por po takishim një të tillë, kostot financiare të sëmundjes së saj do të ishin më të lehta për familjen.

Çfarë ofron SIGAL UNIQA?

 Gjatë tetorit, muajit të ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit, ju bëjmë informojmë mbi tarifat vjetore të “Sigurimit Anti Tumor”, siguracioni që ofron garanci financiare në rast se diagnostikoheni me tumor malinj duke ju dhënë mundësi trajtimi në të gjithë botën.

Mos harroni! Gjatë gjithë muajit tetor, kushdo që ka blerë siguracionin “Sigurimi anti-Tumor”, përfiton kryerjen e një mamografie falas në disa prej klinikave më të mira në vend.

Lexo edhe :  Uji i pishinave rrit shanset për infeksione të ndryshme, ja si duhet të mbroheni

Por “Sigurimi anti-Tumor” nuk i dedikohet vetëm vajzave dhe grave. Me mijëra burra në Shqipëri diagnostikohen me sëmundje tumoriale, ndërsa shifrat e prekshmërisë sa vijnë dhe rriten vit pas viti.

Për këtë arsye, SIGAL UNIQA vjen me një ofertë edhe për ta me qëllim lehtësimin e barrës financiare dhe lejimin e pacientit të fokusohet vetëm tek luftimi i sëmundjes.

Përfitimet e “Sigurimit anti-Tumor”:

– Ndihmë financiare që ju nevojitet në luftën kundër tumorit malinj dhe beninj në kokë

– Opinion i dytë mjekësor nga qendrat mjekësore më të specializuara në botë për çdo diagnozë të identifikuar

– Trajtim dhe kurim në spitalet më të mira të Evropës

– Mund të porositet edhe Online në www.sigal.com.al

–  Mund të blihet nga çdo person rezident në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, nga mosha 0-80 vjeç.

PASURIA MË E MADHE ËSHTË SHËNDETI! DASHURIA MË E MADHE ËSHTË PËRKUJDESJA!

SIGAL UNIQA Group Austria, jetojmë më mirë së bashku

Nëse ju nevojitet më shumë informacione, mos hezitoni të shkruani në:

E-mail: info@uniqa.al

Whatsapp: 0686062829

 

Të fundit

GJKKO liron nga qelia biznesmenin e njohur (Emri)

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka ndryshuar masën e sigurisë të biznesmenit Ervis Lame nga "arrest në burg" në...

Ambasada e SHBA godet Berishën pasi mori vulën: Pozicioni për non gratat nuk ka ndryshuar

Ambasada amerikane ka reaguar pak ditë pasi Apeli vendosi t’i kthejë vulën e PD-së, ish kryeministrit Sali Berisha. Selia diplomatike e SHBA konfirmon qëndrimin e...

“E kam traumë”/ Pas fejesës në Për’puthen, Gerti thyen heshtjen: Ja pse u ndava me Saiden

Ky edicion i programit të dashurisë Për’puthen pati plot ngjarje që bën bujë në shtypin rozë. Një prej tyre ishte dhe fejesa e Gertit...

Sektorët ku punonjësit paguhen më shumë në vend

Qytetarët shqiptarë kanë pagesa më të mira në shtet. Statistikat e Instatkonfirmojnë se një trend i tillë ka vijuar edhe në muajt e parë...

Matura Shtetërore/ Publikohen notat e provimit të Gjuhës së Huaj, ja linku

Të gjithë maturantët që kanë dhënë këtë provim mund të kontrollojnë rezultatet e tyre online në linkun e mëposhtëm të publikuar nga Qendra e...

Lajme të tjera

Web TV