Nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj/ Tendencat e palltove për sezonin vjeshtë-dimër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Temperaturat kanë filluar të bien dhe është koha për tu veshur më trashë kur dilni nga shtëpia.

Një pallto e bukur është çelësi për veshjet më elegante të vjeshtës, prandaj konsiderohet ndoshta investimi më i rëndësishëm i vitit.

Për këtë arsye, po sjellim zgjedhjet më të mira të sezonit.

Pallto llogore

Nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj/ Tendencat e

Pavarësisht nëse është prej pambuku apo leshi, një pallto është një zgjedhje ideale që ju bënm të dukeni më mirë në veshjet tuaja të përditshme. Silueta e gjerë e bën të përshtatshme për t’u kombinuar me një pulovër me thurje.

Palltoja e zezë

Nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj/ Tendencat e

Asgjë nuk është më e përjetshme se një pallto e zezë elegante dhe e qepur mirë.

Pallto pa krahë

Nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj/ Tendencat e

Palltot pa krahë janë tendenca më e fundit, e cila është rikthyer fuqishëm.

Pallto lëkure

Nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj/ Tendencat e

Lëkura është bërë me të vërtetë një element kryesor në veshje dhe opsionet e këtij sezoni shkojnë përtej xhaketës klasike. Një pallto lëkure me xhins është një kombinim perfekt.

Pallto oversize

Nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj/ Tendencat e

Një pallto oversize mund ta bëjë menjëherë një veshje më të sofistikuar. Shpatullat e gjëra dhe gjatësia e palltos japin një pamje dinamike me përpjekje minimale.

Xhaketa e puferit

Nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj/ Tendencat e

Trendi i puferit të dimrit nuk duket se do të dalë nga moda këtë sezon, ndaj nuk ka kohë më të mirë për të investuar në jnjë xhaketë të tillë për t’ju mbajtur larg të ftohtit. Xhaketat me tegela janë të lezetshme dhe të rehatshme, pavarësisht nëse jeni duke bërë pazar në qytet ose duke shijuar një shëtitje./I.S

Të fundit

Dita Ndërkombëtare e Minatorëve/Protestë për miratimin e statusit të veçantë

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Minatorëve, minatorët po mbajnë sot protestë para Ministrisë së Infrastrukturës. Ata kanë kërkuar miratimin e...

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta gazetarja Afërdita Selimi

Ndahet nga jeta gazetarja e Radio Televizionit Shqiptar Afërdita Selimi. Lajmi u bë i ditur përmes një postimi nga Lidhja e Gazetareve Ekonomike te Shqiperise Me...

Përfundojnë në spital nga helmimi 11 punonjëset e një fabrike në Fier, çfarë ndodhi?

Një punëtor i fabrikës që do të ruaj anonimatin pasi ka frik se e heqin nga puna, ka thënë për Top Channel se janë...

Letra publike e të “mençurve”, kundër “budallenjve” në televizione!

Një letër publike, një peticion, i nënshkruar nga disa figura të njohura të shkencës(kryesisht historisë dhe gjuhësisë), shkaktoi reagime. U cilësua si një lloj...

Miratimit i Ligjit për Zonat e Mbrojtura, Ina Zhupa “shpërthen” ndaj Kumbaros: Dështake..

Pas miratimit të ligjit për Zonat e Mbrojtura, Ina Zhupa ka folur për mediat duke thënë se do të bëjnë gjithçka për ta ndaluar,...

Lajme të tjera

Web TV