“O Xhemal mos qëllo, na vrave”/ Përplasje fizike mes deputetëve në Kuvend

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Edhe seanca që ishte planifikuar të mbahej ditën e sotme në Kuvend është shoqëruar me tensione, për shkak se deputetët e opozitës kanë kthyer përmbys karriget.

Tensionet kanë degraduar edhe në perplasje fizike, pasi deputeti i PS-së, Xhemal Qefalia është përplasur me deputetët e opozitës teksa ka tentuar të marrë karrigen e tij. Në një moment deputeti socialist ka shtyrë Edmond Spahon.

Në këtë moment kan dërhyrë deputetja Ina zhupa, e cila i ka kërkaur që të mos përdorë dhunë.

“O Xhemal mos qëllo, na vrave”, i drejtohet Ina Zhupa.

Deputetët mbështetës së ish-kryeminsitrit Sali Berisha dhe Gazment Bardhit kanë paralajmëruar se do të protestojnë duke bllokuar çdo aktivitet të Kuvendit, deri sa PS të pranojë ngritjen e Komsioneve Hetimore.

Kujtojë se gjatë gjithë javës së kaluar, por edhe ditën e djeshme puna e Kuvendit është bllokuar./  S,M

Të fundit

Ulja e temperaturave rikthen reshjet e dëborës, Qafë Thora ‘pushtohet’ nga bardhësia

Ulja e temperaturave në 24 orët e fundit ka rikthyer reshjet e dëborës në Qafë Thore. Gjatë mëngjesit të sotëm,...

Zona e lirë ekonomike/ Në Tiranë po ndërtohet “TEDA”, 7 mijë vende të reja pune

Tirana është bashkia e parë që krijon një zonë të lirë ekonomike Bashkia e kryeqytetit dhe Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit nënshkruan marrëveshjen e...

Rasti “Meta”, Vojo dhe urgjenca e Ligjit për Partitë Politike

Nga Ben Andoni Ish-presidenti i vendit Ilir Meta, kryetar dhe së shpejti mëtuesi kryesor për president i PL-së, një partie realizuar për pak orë, ngritur...

PS tre mandate në pushtet, i dërguari i SHBA: Me kënaqësi presim zgjedhjet e ardhshme

I ngarkuari me punë i SHBA në Tiranë, David Wisner gjatë një interviste për ”Zërin e Amerikës”, tha se qëndrimi për Sali Berishën nuk...

Pija “magjike” që ka bërë bujë! Gratë dëshmojnë se duken më të reja pas konsumit të saj

Një pije u bë virale së fundmi dhe një numër i madh grash pohuan se kishin vënë re që pas konsumimit të këtij lëngu...

Lajme të tjera

Web TV