test

I parashikoi vdekjen e parakohshme, gruaja humb jetën nga çokollata që i dha fallxhorja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Hetuesit në Brazil janë të habitur nga historia e një gruaje të re që vdiq pasi hëngri një çokollatë që i dha lexuesja e pëllëmbës së dorës, pasi kishte parashikuar se “nuk i kishte mbetur shumë për të jetuar”.

“Ajo volli dhe shikimin e kishte të mjegulluar, e kishte trupin e butë … pas disa orësh vdiq,” tregonte kushërira e shtangur Bianca Cristina, për rrjetin vendas “Globo 1” mbi vdekjen e parakohshme.

Tragjedia raportohet se ndodhi më 3 gusht kur 27-vjeçarja Fernanda Silva Valoz da Cruz Pinto, ishte duke ecur në qendër të qyteti brazilian Maceió, i cili njihet për parashikueset e shumta të fatit.

Nëna e një fëmije besohet se ishte ndaluar nga një grua e moshuar që ofroi t’i lexonte pëllëmbën e dorës.

Pinto kishte pranuar dhe atëherë lexuesja e fatit i kishte thënë të resë se “nuk i kishte mbajtur shumë për të jetuar”.

Fallxhorja më pas i kishte dhënë Pinto një copë çokollatë si dhuratë. “Ëmbëlsira ishte e paketuar, dhe ajo nuk mendonte se mund të ishte e rrezikshme”, thotë kushërira e saj Cristina për mediat. “Ajo kishte qenë e uritur dhe vendosi ta hante.”

Disa orë pasi e hëngri, raportohet se Pinto kishte nisur të ndjehej keq, me simptoma si të vjella, errësim shikimi.

E ndjera kishte përshkruar gjendjen e saj në mesazhe teksti të dërguara familjarëve pasi kishte konsumuar ëmbëlsirën.

“Më rreh zemra shpejt, volla, kam një shije të çuditshme në gojë, shumë e hidhur. Jam shumë e dobët”, shkruante Pinto.

Prej problemeve të mëparshme të gastritit të vajzës, familjarët fillimisht nuk dyshuan, por më pas nisën të mendonin për takimin e saj me fallxhoren.

“Më dhanë një çokollatë në qendër. E hëngra dhe më pas nisa të ndjehem keq. Nuk më shkoi mendja për keq, ishte një grua e vjetër”, kishte shkruar e ndjera mes të tjerash në mesazhe.

Lexo edhe :  Do të shpëtoni njëherë e mirë! 10 erëzat efikase kundër mushkonjave

Dhe në fakt raportet e toksikologjisë një muaj më vonë tregonin se në trupin e të ndjerës kishte sasi të konsiderueshme pesticidi ‘sulfotep’ dhe ‘terbufos’.

“Këto substanca gjenden shpesh në rastet e helmimit në Brazil pasi gjenden relativisht lehtë, megjithëse duhet të jenë të kontrolluara nga ministria e bujqësisë”, tha Thalmanny Goulart, drejtor i laboratorit të toksikologjisë./   S.M

Të fundit

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në...

Tri gjërat që duhet të bëni për të fituar zemrën e një gruaje

Sipas një prej sondazheve në rrjetet sociale, ka disa gjëra kyçe që gratë presin nga partnerët e tyre të mundshëm. Disa prej tyre janë...

Gjeorgjia merr pikën e parë historike në Europian, Çekia i “shpëton” humbjes

Gjeorgjia dhe Çekia e mbyllën në barazim 1-1 ndeshjen e dytë të Grupit F. Për të dyja kombëtaret kjo ishte pika e parë në...

Media gjermane “BILD”: Zbuloni gjithçka rreth kulturës së vendit mesdhetar, Shqipërisë

Thesare historike, peizazhe idilike, vende fetare: Shqipëria ka gjithçka për të ofruar, shkruan Emily Pradel në një artikull të botuar në të përditshmen gjermane...

Vera e nxehtë dhe temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë...

Lajme të tjera

Web TV