Hëna e Plotë/ Ja kush janë 4 shenjat që do ju ndryshoj jeta tërësisht më 27 nëntor

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ende nuk ishim shëruar nga Hëna e Plotë e mëparshme, në tetor, dhe po përballemi me një tjetër fenomen kozmik shumë të rëndësishëm, i cili megjithatë do të na ndihmojë të ndryshojmë jetën tonë për mirë.

Këto janë 4 shenjat më të prekura nga Hëna e Plotë tek Binjakët më 27 nëntor.

Binjakët

Hëna e Plotë në shtëpinë tuaj të parë është një mundësi e shkëlqyer për t’i nisur gjërat nga e para. Kush jeni, çfarë doni të arrini menjëherë dhe në afat të gjatë, çfarë jeni të gatshëm të bëni për të, sa e rëndësishme është gjithçka që keni në mendje dhe ndoshta hezitoni të parashtroni? Gjithçka del në pah, pavarësisht nëse mendoni është koha për një hobi të ri, një aktivitet që do t’ju mbushë me gëzim, përfitoni nga rasti.

Virgjëresha

Hëna e plotë tek Binjakët ndriçon biznesin tuaj dhe mbi të gjitha, gjithçka që dëshironi të bëni dhe nuk keni marrë guximin, kryesisht sepse për ju jeta është shpesh “kuti” dhe nëse nuk dilni plotësisht nga njëra, nuk mund të lëvizni tek tjetra. Kjo mënyrë të menduari lihet mënjanë për disa ditë, optimizmi origjinal kthehet në përditshmërinë tuaj dhe diçka brenda jush bërtet “hajde të gjejmë çfarë po na mungon”. Përgatituni për çdo lloj ndryshimi në punë.

Shigjetari

Është koha më e mirë për të sqaruar nëse dëshira juaj është vërtet e duhura për ju dhe se nuk është thjesht një tjetër pasion. Këto ditë janë për argëtim, gëzim dhe dalje. Ju do t’i bëni të treja, do të ruani vrullin që keni falë Diellit mbi ju dhe, në rast se tashmë jeni në një lidhje, kjo është një mundësi e shkëlqyer për të zhvilluar biseda konstruktive.

Lexo edhe :  Të kap ankthi kur nuk ke telefonin? Ja si ta përballosh

Peshqit

Këto janë ditët më të mira për t’u marrë më në fund me shtëpinë dhe familjen tuaj. Ju keni një nevojë shumë të thellë për t’u ulur dhe për të dekoruar hapësirën tuaj, për të bërë ndryshime në paraqitje, për të rifreskuar mjedisin ku jetoni dhe në përgjithësi për të kanalizuar energjinë në sendet dhe dëshirat tuaja. Ju gjithashtu dëshironi të kaloni kohë cilësore me familjen tuaj, veçanërisht nëse keni fëmijë. Kjo Hënë e Plotë do të kompensojë të gjithë kohën dhe mundësitë që keni humbur në muajt e mëparshëm./O.S

Të fundit

Miratimi i marrëveshjes me Italinë/Rama:Shqipëria dhe Italia përballë sfidës së guximshme

Ka reaguar kryeministri Edi Rama pas miratimit të marrëveshjes me Italinë për emigrantët. Rama: Kuvendi ratifikoi sot marrëveshjen e bashkëpunimit...

“Ti themi, po Europës”/ Ali Ahmeti prezanton Bujar Osmanin si kandidat për president

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka prezantuar Bujar Osmanin si kandidat për President të Maqedonisë së Veriut. Kjo vjen pas disa ditëve...

Përmbledhje e rastit të gjyshes dhe babait që abuzonin me djalin e mitur në TikTok

Dje, 67-vjeçarja Natasha Rombula dhe djali i saj, Armando Kumaraku, 44 vjeç janë arrestuar nga policia, për shkak se shfrytëzonin djalin e mitur të...

Dita Ndërkombëtare e Minatorëve/Protestë për miratimin e statusit të veçantë

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Minatorëve, minatorët po mbajnë sot protestë para Ministrisë së Infrastrukturës. Ata kanë kërkuar miratimin e statusit të veçantë, ndërsa kanë...

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta gazetarja Afërdita Selimi

Ndahet nga jeta gazetarja e Radio Televizionit Shqiptar Afërdita Selimi. Lajmi u bë i ditur përmes një postimi nga Lidhja e Gazetareve Ekonomike te Shqiperise Me...

Lajme të tjera

Web TV