Mot i keq/ 17 fshatra mbeten në ‘terr’ në Dibër e Bulqizë, ja si paraqitet situata

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një situatë të vështirë janë gjendur disa zona në qarkun e Dibrës, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut dhe borës. Vijon të ketë probleme përsa i përket furnizimit me energji elektrike në Dibër dhe Bulqizë. Pa rrymë elektrike janë rregjistruar tetë fshatra në Njësisë Kala dhe Dodë dhe nëntë fshatra në Bulqizë.

Nga ana tjetër reshjet e dëborës kanë bërë të vështirë qarkullimin në rrugët e fshatrave Selishtë, Zall Dardhë. Ekipet e emergjencës dhe elektriçistët kanë mbërritur pranë zonave për të normalizuar situatën e krijuar./e.t

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV