Masakrohet foshnja 18 muajsh/ Nëna dhe ish partneri i saj i shkaktuan 70 dëmtime dhe…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëna dhe ish-partneri i saj janë shpallur fajtorë për vrasjen e një djali 18 muajsh pas një nate të mbushur me dhunë, ku pësoi 70 dëmtime në trup.

Vogëlushi Alfie Phillips nga Anglia u rrah për vdekje dhe u mbyt për shkak të dhunës së ushtruar gjatë një nate nga dyshja që ishte e dehur nga uiski dhe nën efektin e kokainës. Ai vdiq nga qindra mavijosje që kishte në trup, nga brinjë, këmbë dhe krah të thyer, madje iu gjet dhe kokainë në sistemin e tij.

Pas një gjyqi në Maidstone Crown Court, Sian Hedges, 27 vjeç dhe Jack Benham, 35 vjeç do të përballen me burgim të përjetshëm për vrasjen e foshnjës. Djali u gjet nga autoritet mëngjesin e 28 nëntorit të 2020, ndërkohë që mjekët e ndihmës së parë e kuptuan menjëherë se ai kishte vdekur prej kohës, pasi kishte marrë një ngjyrë blu.

Në gjyq u deshën rreth 10 orë për të arritur një vendim unanim fajtor për vrasjen e Alfie. Prokurorja Jennifer Knight KC u kishte thënë juristëve: Është e qartë se ai ishte plagosur qëllimisht në më shumë se një rast. Por sulmi i kryer gjatë natës së 17-28 nëntorit 2020 shkaktoi vdekjen e tij. Të dy ranë dakord të zbatonin një lloj disipline agresive dhe të dhunshme ndaj Alfie, atë natë që rezultoi në vdekjen e tij.

Në gjyq, të dy të pandehurit mohuan të kenë dëmtuar Alfien. Benham, nga Hernhill, Kent, dhe Hedges, nga Yelverton, Devon, do të të dënohet të martën, më 19 dhjetor./O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV