Arrestohen katër djem të moshës 12 dhe 14-vjeç, me akuzën e përdhunimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Britaninë e Madhe janë arrestuar katër të mitur të akuzuar për sulme seksuale. Në Rochdale, në periferi e Mançesterit, në veriperëndim të Anglisë, policia ndaloi fëmijët, të gjithë të moshës 12 dhe 14 vjeç, pasi morën një ankesë nga një bashkëmoshatare e tyre.

Të katërt dyshohet se kanë ushtruar dhunë në grup ndaj vajzës në moshën e tyre. Viktimës iu besua mbështetja e një ekipi psikologësh të vënë në dispozicion të familjes nga autoritetet hetimore të Policisë së Mançesterit. Katër të arrestuarit aktualisht qëndrojnë në paraburgim në ambientet e vëzhgimit të të miturve.

Historia ka shkaktuar shumë protesta në Angli, sepse dhuna e të rinjve është një plagë vazhdimisht në rritje në vend, veçanërisht në zonat urbane. Shqetësim dhe tmerr për atë që ndodhi jo vetëm në komunitetin lokal, por edhe në nivel kombëtar./O.S

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV