Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • A janë njerëzit e martuar më të lumtur se beqarët?

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Një jetë si persona të martuar mund të mos jetë si në përralla, ama e sigurt është që ju jeni më të lumtur se beqarët!

  “Sido që t’i analizoni të dhënat, ne shohim një avantazh mjaft të madh dhe të dukshëm te personat e martuar për sa i përket mënyrës se si njerëzit e vlerësojnë jetën e tyre,” tha autori i sondazhit Jonathan Rothwell, ekonomist në “Gallup”.

  Studimi mori në shqyrtim 2.5 milionë persona të rritur në SHBA nga vitit 2009 deri në 2023-ishin, të cilët u pyetën se si e vlerësonin jetën e tyre aktuale, ku zero ishte vlerësimi më i keq i mundshëm dhe 10 më i larti. Më pas, studiuesit i pyetën të anketuarit se cili do të ishte niveli i lumturisë në pesë vitet e fundit. Gjatë periudhës së anketimit, të martuarit raportuan vazhdimisht nivele të larta të lumturisë në krahasim me të pamartuarit, duke filluar nga 12% në 24% më të larta në varësi të vitit, sipas të dhënave.

  Arsimi është një faktor me shumë ndikim në çështjet e lumturisë, por të dhënat treguan se të rriturit e martuar që nuk kanë ndjekur shkollën e mesme e vlerësojnë jetën më shumë sesa të rriturit e pamartuar me një diplomë universitare.

  “Elementet e tilla si: raca, mosha, gjinia dhe arsimi kanë rëndësi. Por martesa duket se ka më shumë rëndësi se ato gjëra kur bëhet fjalë për të jetuar jetën më të mirë,” tha Bradford Wilcox, profesor dhe redaktor i këtij sondazhi.
  Një ndryshim në mënyrën se si i zgjidhni partnerët në jetë

  Ndoshta lumturia e lidhur me martesën ka të bëjë me atë që njerëzit presin prej saj. Vitet e fundit është vërë re një zhvendosje graduale nga “martesa romantike” në “martesën shoqërore”, që do të thotë se njerëzit po si zgjedhin si partnerë jete, miqtë e tyre më shumë sesa partnerët pasionantë.

  Lexo edhe :  Horoskopi i datës 22 korrik 2024

  Koncepti i përkushtimit nënkupton përvojën e të qenit i/e lidhur me një person tjetër. Në rastin më të mirë, do të thotë të jesh i/e lidhur me dikë që është një bazë e qëndrueshme dhe e sigurt në shtëpi dhe që do të jetë aty për ty përballë çdo fatkeqësie apo problemi.

  A duhet të martoheni patjetër për të qenë të lumtur?

  E vështirë të thuhet nëse martesa është arsyeja për të qenë më të lumtur në jetë! Njerëzit që duan një stabilitet familjar dhe karrierë të pranueshme zgjedhin martesën, pasi kjo i lejon të investojnë më shumë në tregun e punës dhe karrierë, sidomos te burrat, ndërsa gratë janë të më orientuara drejt familjes, shtëpisë, fëmijëve etj./E.Ç

  Të fundit

  E rëndë në Pogradec, babai qëllon me armë gjahu djalin

  Pogradec: Babai plagos me çifte të birin, duke e lënë të plagosur. Ngjarja në fshatin Stropckë, ku gjatë një...

  “Lumë” kallëzimesh për mashtruesit/ Prokuroria: Në tre muaj janë regjistruar 144 raste

  Vetëm gjatë tre muajve të fundit në kryeqytet 144 persona kanë mashtruar shtetas të ndryshëm, me qellim zhvatjen shumave të ndryshme të parave. Por ndërsa...

  Atentati ndaj Trump/ Kreu i FBI-së në SHBA përballet me pyetjet e ligjvënësve

  Drejtori i FBI-së, Christopher Wray, po dëshmon të mërkurën në një seancë në Kongres mbi hetimin e byrosë lidhur me atentatin ndaj ish-presidentit Donald...

  Reforma Zgjedhore/ Çupi: Problemi nuk janë listat, por kualiteti i njerëzve që kandidohen

  Analisti Frrok Çupi ka folur lidhur me draftin e dakordësuar të PS-PD për Reformën Zgjedhore, ku u vendos që 1/3 e listave të jenë...

  Alan Sherri njofton largimin nga Egnatia, pritet vetëm zyrtarizimi në Serie A

  Alen Sherri largohet nga Egnatia. Portieri shkodran njofton zyrtarisht divorcin me klubin rrogozhinas, ku qëndroi për dy sezone dhe fitoi thuajse gjithçka, përfshi Kupën...

  Lajme të tjera

  Web TV