Nuk ishte aksident?!/ Tragjedia në Këlcyrë, prokurori i njohur ngre dyshime të forta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë u regjistrua rreth orës 4:00 të mëngjesit të kësaj të marte në aksin “Këlcyrë-Përmet”.

Një automjet humbi kontrollin dhe ra në anën e lumit Vjosa. Nga ky aksident ngelën 8 viktima, 7 nga të cilët emigrantë nga Lindja e Mesme, ndërsa shoferi i makinës nga qyteti i Shkodrës.

Në lidhje telefonike për “Shqipëria Live”, prokurori Petrit Çano e cilësoi ngjarjen si kriminale e jo aksident. Sipas tij, shoferi Sokol Ismeti ka nxituar për të humbur gjurmët nga patrulla e policisë që hasi rrugës, edhe pse efektivët nuk ishin në ndjekje.

“Ky nuk është aksident, është një ngjarje kriminale. Personi që po i transportonte për t’i dërguar drejt vendeve të Bashkimit Europian ka hasur në një patrullë të policisë gjatë rrugës. Në këtë moment, ai është kthyer mbrapsht dhe ka ecur me nj shpejtësi shumë të madhe, besoj deri në mbi 170km/h. Në një segment të rrugës, ai ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka rënë në vendin ku më pas u gjetën viktimat. Ka qenë një mjet tip “Benz” me portobagazh, ishin 8 veta brenda të njëjtit mjet. Një pjesë kanë qenë të futur në portobagazh, një pjesë në sediljet e prapme. Shoferi ka qenë i ri, rreth moshës 27-28 vjeç. Nuk është aksident sepse ai i ka vrarë ata, përveç trafikimit të emigrantëve të paligjshëm, ai i vrau. Dyshohet se ka qenë pjesë e grupeve të organizuara kriminale që veprojnë në fushën e trafikimit të emigrantëve. Policia nuk ishte në ndjekje, ai thjesht donte të humbte gjurmët sepse efektivëve u humbi dhe nuk po i ndiqnin.”- tha prokurori./E.T

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV