Show Biz

Skandali/ Kompozitori i njohur denoncon me emër kolegun që i vodhi këngën

Plagjatura është bërë një problem shqetësues për krijuesit, autorët e këngëve apo shkrimtarë dhe intelektualë që kanë dhënë kontribut të çmuar në fusha të ndryshme. I tillë është rasti i kompozitorit shqiptar i cili jeton në Amerikë. Aleksandër Vezuli ka denoncuar...

Dafina i bën surprizën e veçantë DJ Geek për ditëlindje

Këengëtarja shqiptare, Dafina Zeqiri, nuk ka hezituar ta urojë publikisht DJ Geek. Dafina Zeqiri dhe DJ Geek janë komentuar shumë për lidhjen e tyre të dashurisë, të cilën kanë deklaruar se e kanë përfunduar. Por, pavarësisht deklaratave të tyre, dyshen i...

“Mirëmengjes me mrekulline time”/ E ëma e Oriola Marashit dedikim të bijës

E ëma e Oriola Marashit, Xhoi Jakaj i ka bërë një dedikim të bijës ku shprehet tepër krenare për të. Modelja shqiptare ka patur një sukses të jashtëzakonshëm në fushën e modelingut vitet e fundit. Ajo nënvizon edhe suksesin e...

Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, marrin pasaporta shqiptare

Artisti i njohur kosovar, Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, Nera Fejzullahu kanë mundur së fundmi të marrin nënshtetësinë shqiptare duke marrë pashaportat nga presidenti i vendit, Ilir Meta. Fejzullahu ka zgjedhur ta falenderojë publikisht Metën, duke shkruar fjalët më...

Në Londër hapet dyqani i parë zyrtar i Rolling Stone

Dyqani i parë zyrtar Rolling Stone hapet në Londër në rrugën Carnaby. Ashtu si shihet në video, radhë të gjata të fansave janë formuar për të hyrë për herë të parë në dyqanin që i kushtohet yjeve të muzikës. Në dyqan...

Ndërron jetë mëngjesin e sotëm ylli i “Game of Thrones”

Diana Rigg, aktorja e famshme për rolet e saj si Emma Peel në serinë filmike, The Avengers dhe Olenna Tyrell në serialin Game of Thrones, ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. “Ajo ndërruar jetë sot herët në mëngjes. Ajo ka...

Princ Harry dhe Meghan nënshkruajnë marrëveshje prodhimi me Netflix

Duka dhe Dukesha e Sussex kanë nënshkruar marrëveshje prodhimi shumë-vjeçare me kompaninë streaming që do të kenë në fokus dy mbretërit me prodhime filmash dhe serialesh ekskluzive. Lajmi u bë publik nga vetë Netflix. Këtu përfshihen seri të shkruara, dokumentarë...

Gjendet e pajetë dhe e zhveshur në breg të detit modelja e njohur

Modelja e njohur ruse, Galina Fedorova, ka humbur jetën në mënyrë tragjike në moshën 35-vjeçare. Mediat e huaja bëjnë me dije se modelja u gjet e zhveshur dhe e pajetë në det nga rojet bregdetare. "Hetimi po vazhdon dhe sipas një...

“Be Kind”, Ellen DeGeneres gati për sezonin e ri

Moderatorja e njohur Ellen DeGeneres do të rikthehet për të drejtuar sezonin e 18-të të emisionit të saj, ndërsa hetimet mbi akuzat për një vend toksik pune vijojnë. Pretendimet më të fundit ishin se ajo do të zëvendësohej nga emra...

Ja cilat janë frikërat më të mëdha të shenjës së demit

Demi është shumë i aftë në trajtimin e financave, kështu që kur diçka e papritur i ndodh kësaj shenje, si humbja e një pune apo telashet me makinën, i bën ata të ndihen shumë në shqetësim. Demi ka frikë...

Të fundit

Ballkani mposhtet minimalisht në Çeki nga Plzen, paraqitje dinjitoze nga suharekasit

Ballkani i pafat në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Conference League. Skuadra nga Suhareka u mund minimalisht...

Spektakël në Holandë mes Ajax dhe Marseille, AEK ”shokon” Brightonin në shtëpi

Shumë gola për një pikë në “Johan Cruijff Arena” të Amsterdamit, me Ajaxin dhe Marseillën që ndanë nga një pikë falë barazimit spektakolar 3-3....

Biden do dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Ukrainë

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare SHBA, Jake Sullivan, tha në një konferencë për shtyp, se Presidenti Joe Biden, do njoftojë Zelensky një paketë të re...

Duheshin 84 vota, Kuvendi shtyn rritjen e pagave për Kushtetuesen

Kuvendi nuk mundi të miratonte as këtë të enjte ligjin për Gjykatën Kushtetuese që parashikon rritjen e pagave për anëtarët e saj. Kjo për...

Ekzekutohet një 33-vjeçar në Shkodër, të dhënat e parae

Shkodër/Informacion paraprak   Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç,...