Kombëtarja

Borussia e mund Manchester United në garën për talentin Bellingham

Borussia Dortmund ka siguruar firmën me adoleshentin shumë të vlerësuar të Birmingham, Jude Bellingham, një prej futbollistëve me të ardhme premtuese dhe nga më të kërkuarit në merkaton që ende nuk ka nisur. Klubi i Bundesligës pritet të njoftojë...

Etrit Berisha vuan frakturë në dorë! Çfarë fati i keq për portierin shqiptar

Portieri i kombëtares shqiptare Etrit Berisha ka vuajtur një dëmtim serioz në seancën e fundit stërvitore, një frakturë në dorë që shqetëson jo vetëm ekipin e tij Spal, por gjithashtu dhe përfaqësuesen kuqezi. Gardiani i Spal në një dyluftim me...

Gattuso ndryshon të ardhmen e Hysajt te Napoli

Largimi i kapitenit të kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysajt, te skuadra e Napolit dukej si një vendim i pandryshueshëm para disa muajsh. Kalimi i Gennaro Gattusos në krye të stolit të Napolit solli edhe ndryshim në pozitat e futbollistit...

Basel sakrifikon Arjan Peçon, “çelësat” e të rinjve ia beson legjendës Frei

Shumëkush mund të thotë që është një politikë e fshehur në klub, që të mos i japë pushtet shqiptarëve, por puna e mirë e Arjan Peços te skuadra e të rinjve te Basel, ka fituar dhe admirimin e kundërshtarëve....

Pendohet Gianni De Biasi? Largimi nga kuqezinjtë më kushtoi shumë

Shumëkush e mendon sërish në krye të pankinës së kombëtares, por ai e cilëson diçka të mbaruar. por pavarësisht se ka kaluar kohë, italo shqiptari Gianni De biasi është i afeksionuar pas vendit tonë. Tekniku nga Sarmede e vlerëson...

Portierët më të kushtueshëm: Strakosha i 16 në planet… Ederson nr.1

Në renditjen e fundit të CIES (Centre International d'Etude du Sport) mes analizës ekonomike të futbollistëve, bie në sy se portieri shqiptar Thomas Strakosha, po ngjit dukshëm hierarkitë globale. Gardiani kuqezi dhe ndoshta lojtari më i vlefshëm i armatës...

Portieri shqiptar e bën për spital, Milinkovic-Savic pret me ankth rezonancën

Përplasjet në futboll mes lojtarëve shqiptarë dhe atyre serbë u pasuruan më shumë këtë javë, por në kontrast me konfliktin me grushte të Eros Grezdës me Antonio Colak në Kroaci, këtë herë dozat kanë qenë miqësore. Mesfushori serb i...

“Luftëtari” shqiptar nuk e tremb Leipzig, Nagelsmann vlerson Gjasulën

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Klaus Gjasula ka fituar reputacionin e një "djali të keq" në Bundesligën gjermane, por pavarësisht kritikave dhe shënjestrimit nga arbitrat, mesfushori difensiv, meriton vlerësimet e teknikëve më të njohur. Këtë radhë skuadra e tij Paderborn...

Sherri me grushte, FKF merr vendimin për Grezdën

Federata Kroate e Futbollit ka dënuar me 4 ndeshje pezullim lojtarin e kombëtares shqiptare të futbollit, Eros Grezdën, për shkak të sherrit me lojtarin e Rijekës, Antonio Çolak pas përfundimit të ndeshjes. Vendimi që është marrë sot bën me dije...

EKSKLUZIVE/ Myrto Uzuni: Më kërkojnë klube nga 5 ligat kryesore të Europës

Futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, Myrto Uzuni ka treguar në një intervistë për gazetën “Fjala” se e ka nisur këtë sezon me Lokomotivën e Zagrebit me gol dhe ka shtuar se shpreson që ta mbyllë në të njëjtën...

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...