Milan gati për merkato, kthen sytë nga lojtari Barcelonës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Milan i ka vënë syrin mbrojtësit qendror, 19-vjeçar të Barcelonës, Zhan Kler Todibos.

Todibo është i gatshëm të largohet nga katalanasit, ndërkohë që këta të fundit janë në pritje të ofertës së duhur.

Krerët e “Djajve të kuq” kërkojnë që të bëjnë të njëjtën goditje si me Teo Hernandezi, ndaj dhe po këmbëngul në huazimin me të drejtë të blerjes së francezit. Megjithatë, duhet theksuar se kjo lëvizje dhe afrim te kuqezinjtë do të sillte ndryshime të tjera organike në radhët e Milan.

Nëse Todibo do t’u bashkohet italianë, kjo gjë do të bënte që Pioli të kishte plot gjashtë mbrojtës qendrorë, si Romanjoli, Kaldara, Gabia, Muzakoi, Duarte dhe poashti 19-vjeçari francez.

Me shumë gjasa personi që mund të largohet nga radhët e Milan, ndoshta edhe për një huazim nga Atalanta. Ndryshime të tjera te “Djajtë” kanë hequre dorë nga Lukas Bilia gjë që pritet të largohet që në merkatone janarit, kushte këto në të cilat bën që Milan t’i duhet një mesfushor, duke bërë që t’i kthejnë sytë nga  Stanislav Lobotkas dhe Sander Bergesit.

Nga të gjitha afrimet e bëra dhe ato që pritet të arrihen së shpejti dilet në konkluzionin se mosha e re dhe talenti janë kritere bazë të afrimeve te Milan./Përgatiti:Fjala.al/

Të fundit

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

“Nuk e ka ekzekutuar vajza”/ Karamuço nxjerr detaje nga vrasja e 50-vjeçarit në Durrës!

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se vrasja e 50-vjeçarit Pëllumb Meta nuk mund të jetë kryer nga vajza e tij 19-vjeçare Hygerta Meta. Në...

Parlamenti gjerman miraton projektligjin për legalizimin e kanabisit

Ligjvënësit gjermanë kanë miratuar legalizimin e kanabisit në vend. 407 deputetë votuan në favor të legjislacionit të paraqitur nga koalicioni qeverisës, i përbërë nga...

Lajme të tjera

Web TV