Kujdes me telefonin/ Videoja e veçantë po thyen rekorde

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kjo video në dukje për të qeshur, tregon sesi njerëzit të shpërqendruar nga mesazhet kthehen në të rrezikshëm për veten dhe të tjerët përreth.

Një person bie në një pellg, një përplaset me shtyllën, një djalë rrëzohet nga shkallët, një tjetër përplaset me reklamat në rrugë dhe në fund videoja merr një kthesë të errët ku tregon një vajzë të re cila është duke përdorur me njërën dorë telefonin dhe me tjetrën timonin e makinës. Pamjet tragjike në fund të videos tregojnë sesi nga përplasja e fuqishme e reja humbet ndjenjat.

Videoja është realizuar me qëllim sensibilizimi, e shoqëruar edhe me shprehjen “Mos përdorni telefonin gjatë drejtimit të makinës, kur ne nuk mund ta përdorim dot as kur jemi duke ecur”

“Nëse nuk mund të shkruani dot kur jeni duke ecur, përse e përdorni kur i jepni makinës?”


Të fundit

Porti i ri Tregtar në Porto Romano, Balluku: Investim strategjik për Shqipërinë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim sot me përfaqësues nga një serë kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare, të interesuara...

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Lajme të tjera

Web TV