VIDEO/ Avioni helmon nxënësit, derdh karburant mbi shkollat fillore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një avion pasagjerësh ka derdhur karburantin e tij në një shesh lojërash në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas Departamentit të Zjarrit të Qarkut në Los Angeles, 17 fëmijë dhe 9 të rritur janë plagosur lehtë.


Megjithatë, asnjë prej tyre nuk është dërguar në spital.

Mediat amerikane shkruajnë se shkaku ka qenë një problem në motorin e avionit ndërsa ishte duke fluturuar mbi Los Angeles.

Zëdhënësi i Delta, Adrian Gee u shpreh se fluturimi me numrin 89 kishte filluar nga Aeroporti i Los Angeles për në Shanghai, por duhej të kthehej për shkak të një problemi në motor.Dy klasa në shkollën fillore në Cudahy, në jug të kufijve të qytetit të Los Angeles, kishin qenë jashtë ndërtesës së shkollës në atë kohë.

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV