test

Ja lokali në pronësi të dy personave të prekur me koronavirus në Tiranë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lajmi për dy të infektuarit me koronavirus në Tiranë alarmoi të gjithë shqiptarët.

Gazeta Fjala ka identifikuar dy të prekurit nga koronavirusi në Tiranë. Sipas burimeve të Fjala.al të infektuarit janë Viktor Kola 54-vjeç dhe i biri Pavlin Kola 28-vjeç.

Banesa e dy të infektuarve është tek pallatet afër rrethrrotullimit tek “Zogu i Zi”.

Mësohet se dy të infektuari kanë disa biznese në kryeqytet. Mes bizneseve është dhe një lokal mbrapa hotel “Diplomat 2”, rruga “Irfan Tomini”, në Tiranës e Re.

Lokali është hapur ende, akoma nuk janë marrë masa nga Ministria e Shëndetësisë. Njerëzit lëvizin lirshëm rreth e rrotull.

Raportohet se 28-vjeçari  ka udhëtuar nga Italia që prej 26 shkurtit përmes pikës Doganore të Muriqanit dhe më pas ka infektuar dhe të atin.

Gjendja shëndetësore e dy personave të infektuar është e stabilizuar, ndërkohë që familjarëve të tjerë u janë marrë mostrat për të kryer analizat. /Fjala.al

Të fundit

Digjet Greqia! Më shumë se 300 vatra zjarri brenda 24 orëve të fundit

Greqia po përgatitet për atë që pritet të jetë një sezon i gjatë zjarresh i nxitur nga një qershor...

Luftë për vendin e parë në grupin B, formacionet zyrtare të supersfidës Spanjë-Itali

Spanjë-Itali do të mbyllin javën e dytë të Grupit B në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, grup në të cilin është pjesë edhe Shqipëria. Ndërsa jemi...

Ambasadori: Kam farkëtuar marrëdhënien më të fortë mes MB dhe Shqipërisë

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith u shpreh se gjatë 3 viteve të qëndrimit të tij si diplomat i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri...

Prej kohësh vuante nga sëmundja, ndërron jetë aktori i njohur

Aktori me famë botërore Donald Sutherland, i njohur për rolet në, “Klute” dhe “The Hunger Games”, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën...

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me Harry Kane, në minutën e...

Lajme të tjera

Web TV