Covid-19/ Shkon në 663 numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Maqedoninë e Veriut vijon të rëndohet bilanci i të prekurve nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 46 raste të reja.

Sipas qyteteve, 13 në Kumanovë, 12 në Shkup, 8 në Prilep , 8 në Veles, 2 në Strugë, 1 në Tetovë, 1 në Koçan dhe 1 në Probishtip.

Gjithashtu në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 341 testime, duke e çuar numrin total të testime për Covid-19 në 6.517.

Maqedonia e Veriut aktualisht numëron 663 persona të infektuar me Covid-19.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV