Murrizi mohon 5 Qershorin: Votoj vetëm listat e hapura

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Myslim Murrizi, si përfaqsues si grupit demoktat është shprehur kundër pikës 1 të marrëveshjes së “5 Qershorit”.

Ai thotë se është kundër marrëveshjes së 5 qershorit ndërkohë ka qenë dakord vetëm për Listat e Hapura.

“Shiheni marrëveshjen. Murrizi ka firmosur për Listat e Hapura. Jemi kundër pikës 1, nuk votojmë marrëveshje jashtëinstitucionale”- tha Murrizi. 

Ndërkohë që ka treguar për mediat me nje dokument në dorë, se firma e tij dhe e deputetëve të tjerë do të shkojë vetëm për listat e hapura

“Pa firmën tonë mund të gjeni letra rrugës. Firma jonë është marrëveshja. Ne nuk do nënshkruajmë marrëveshjen e 5 qershorit, vetëm Lista të Hapura.’’- tha Murrizi.

/Ra.My.Fjala.al/

 

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV