Juventus zhgënjen sërish, mundet me përmbysje nga Udinese

113 563 lexime

77,493FansaPëlqeje

Tronditës mund të konsiderohet rezultati i mbrëmjes së djeshme për skuadrën e Juventusit. Bardhezinjtë e Italisë u mundën me përmbysje 2-1 nga ekipi i Udineses.

Ndonëse titulli kampion është vetëm çështje kohe për “Zonjën e Vjetër”, një ndeshje si ajo e mbrëmjes së kaluar lë një shije shumë të keqe.

Ekipi i trajnerit Maurizio Sarri ishte i pari që shënoi në minutën e 42-të të lojës me Matthijs De Ligt, duke zhbllokuar rezultatin.

Megjithatë u deshën vetëm 10 minuta që mikpritësit të barazonin rezultatin me Ilija Nestorovskin, ndërsa në minutat shtesë të lojës Udinese përmbysi ndeshjen me anë të golit të Seko Fofana.

Të mundej nga skuadra e vendit të 15-të të Serisë A zhgënjeu të gjithë mbështetësit e kampionëve  të Italisë.

Ndërsa kanë mbetur edhe 3 ndeshje nga mbyllja e këtij sezoni bardhezinjëve i duhen minimumi 1 fitore dhe 1 barazim që të sigurojë titullin kampion pavarësisht rezultateve që mund të marrë Atalanta.

Ndërsa këtyre të fundit i duhen tre fitore dhe njëkohësisht 3 humbje  të Juves që të ketë mundësinë e triumfit.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Liga e Kampioneve mbyll turin e 16-shes, përcakton 4 çiftet çerekfinaliste

Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të kontinentit, Liga e Kampioneve, ka përmbyllur turin e 16-shes, duke përcaktuar edhe duelin...

Mbyllet Drejtoria Arsimore në Elbasan, drejtoresha pozitive me COVID

Mbyllet drejtoria Arsimore në Elbasan. Drejtoresha ka rezultuar pozitiv me COVID-19, teksa mësohet se i gjithë stafi është karantinuar. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë,...

Kampionia e Kosovës, Drita, në finale të turit paraeliminator të Ligës së Kampioneve

Kampionia e Kosovës, Drita, ka mposhtur kampionen e Andorrës, Inter Eskaldesin, me shifrat 2-1, duke siguruar kështu të drejtën për të shkuar në finalen...

UEFA shpall vazot, Astana, Karabagu, Makabi i Tel Avivit dhe Dinamo e Tbilisit, kundërshtarët e Tiranës

Organizmi që qeveris futbollin kontinental, UEFA, ka përditësuar pak më parë edhe ndarjen e vazove për shortin që do të hidhet ditën e diel,...

Shorti i së hënës, përvijohen skenaret “shqiptare” të turet eliminatore të Ligës së Evropës

Të hënën, në Nion të Zvicrës, hidhet shorti i Ligës së Evropës dhe tanimë është krijuar një ide, sado e përgjithshme se çfarë mund...

Lajme të tjera

Web TV