FOTO/ Ja çfarë iu bënin gratë dikur burrave për Krishtlindje, uleshin në gjunjë dhe …

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Çdo vend dhe çdo kulturë ka ritet dhe traditat e saj. Ato janë nga më të ndryshme, madje shumë prej tyre zhduken me kalimin e viteve.

Së fundmi, në rrjetet sociale po qarkullon një foto e vjetër ku shfaqen dhe burra dhe gra të rreshtuara , ku këto të fundit të fundit shfaqen të ulura në gjunjë.

“Për Krishtlindje, gratë u kërkojnë falje burrave të tyre, për të gjitha gabimet që kanë bërë gjatë vitit… le të mos e lejojmë që ky zakon i bukur të humbasë.” është përshkrimi që shoqëron foton.

/En.Br./Fjala.al


Të fundit

“U arratis” në SHBA pas zgjedhjeve, Rudina Hajdari takohet me zyrtarin e lartë

Rudina Hajdari prej disa ditësh ndodhet në Amerikë, ku ka postuar foto në një nga kafet e New Yorkut. Ditën...

Studentja britanike ka lindur me vetëm një të tretën e organit gjenital

Një studente e cila ka lindur pa dy të tretat e organit gjenital, pretendon se ish-i dashuri e tradhtoi duke i treguar të gjithëve...

Çfarë duhet të bëni me fotot e personave të ndjerë: Ato mund të mbahen në shtëpi, por në kushte të caktuara

Askush nuk dëshiron të heqë dorë nga disa kujtime të njerëzve të dashur që nuk janë me ne, por ka rregulla të caktuara. Ju me...

Mbytën 20-vjeçaren në sy të foshnjës, grekët: Rrethi është ngushtuar te 8 shqiptarë

Krimi që tronditi Greqinë në Glyka Nera ende nuk ka autorë. Mediat greke shkruajnë se bazuar te informacionet nga hetimet në banesën e çiftit...

Greqia do të vaksinojë kundër Covid-it fëmijët mbi 12 vjeç

Greqia po përballet me një moment aspak të lehtë nga COVID-19. Numri it ë infektuarve në një ditë i kalon disa mijë, ndërsa viktimat,...

Lajme të tjera

Web TV