Dallgët nxjerrin në breg peshkun gjigand, “krijesën e rrallë” habit të pranishmit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një krijesë e rrallë është nxjerrë në rërë nga dallgët në një plazh në Australi, duke bërë që pushuesit të pyesin veten se çfarë është.

Kjo krijesë është e njohur ndryshe si peshku i diellit që jeton nëpër oqeane, dhe që duket se ka ngordhur dhe dallgët e kanë nxjerrë në një plazh në Victoria.

Cath Rampton dhe bashkëshorti i saj Tom mbetën të shokuar kur hasën këtë peshk gjigant për të cilin dyshja nuk kishin dëgjuar kurrë më parë.

Rampton tha për Daily Mail Australia, se peshku ishte afro dy metra i gjatë i gjerë dhe i lartë.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV