Babai i Uzunit shpërthen ndaj Kombëtares: Nuk luan se s’është servil

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Mosaktivizimin e të birit në ndeshjen ndaj Bjellorusisë duket se Artan Uzuni, babai i Myrto Uzunit nuk e ka pritur aspak mirë.

Ai ka reaguar në rrjetet sociale duke shigjetuar trajnerin Reja dhe jo vetëm, pas asaj sfide të fituar nga kombëtarja tonë.

“Shqiponja e ardhur nga periferia e qytetit 2400 vjeçar, Berati. Myrto Uzuni, 77, ti erdhe nga hiçi bab, nga rrugicat e lagjes Uznovë. Askush nuk besonte tek Ty, vetëm Ti edhe unë besonim se mund t’ia dilje. Edhe unë nuk besoja se Ti mund të arrije kaq lart.

Unë besoja dhe do isha i kënaqur që ti të vishje fanellën e qytetit tonë Beratit, por Ti u ngjite shumë lart bab. Më the dikur, kur ti ishe vetëm 15 vjeç, kur hyre për herë të parë dhe shkele fushën e stadiumit Dinamo, kur ishim për një vizitë në Tiranë.

A do loz vallë unë ndonjëherë te këto fusha? Por kur të pashë në Stade de France, duke kënduar himnin e flamurit, sytë e mi u mbushën me lot. Tani për Ty stadiumet janë kush e ka radhën?

Myrto, mbase je mërzitur se nuk mund të lozësh as sot, në ndeshjen e radhës së kombëtares sonë. I urojmë suksese kombëtares sonë në ndeshjen e sotme, loz apo nuk loz TI.

Myrto, ti diku mund të kesh krijuar qejf-mbetje për diçka që ke folur apo ke ndjerë. Ti fole për mister Cristian Panuçin dhe që nga ajo ditë Ti ke qëndruar vetëm në stol.

Mos u mërzit babi, ti je nga ata djem që e njeh NDERIN. TI nuk je servil bab dhe ashtu vazhdo, loz apo nuk loz. Besoj se nuk ka arsye tjetër shpjegimi që Ti të rrish në stol tek ndeshjet e kombëtares, jo se je djali im dhe unë kam qejf që ti te lozësh, por kam dëgjuar këta PALO gazetarë që thonë “lojtarët tanë të kombëtares janë pa minuta në këmbë, ndërsa lojtarët e Bjellorusisë ishin lojtarë që kampionati i tyre vazhdonte dhe do ishin më mirë në kondicionin e tyre fizik”.

Lexo edhe :  I pandalshmi Lukaku/ Interi 'zgjohet' dhe mposht Genoan

Ndërsa një lojtar si Ty bab, me 3500 minuta në këmbë, lojtar formacioni në çdo ndeshje, të lënë jashtë dhe mënjanë. Ku janë këta Gazetare sot, që në ndeshjen e parë tënde me kombëtaren thoshin ‘këmbët XIXA i bënin Myrto Uzunit.

Të gjithëve duhet t’u jepet mundësia për ta veshur atë fanellë, por gjithmonë kush e meriton. Kjo është e vërteta. Mos u mërzit bab, ti kudo ku ke vajtur ke bërë histori. Vajte tek Laçi, hyre në historinë e klubit. Po ashtu edhe tek Lokomotiva e Zagrebit. Mbase të ndihmon Zoti edhe me Ferencvaroshin e kaloni në grupet e Champions.

Bab, ti do më kërkosh që unë ta fshij këtë postim, por unë nuk do ta fshij edhe sikur të më lutesh dhe të më përgjërohesh, prandaj mos e merr mundimin të ma kërkosh një gjë të tille. Fitore Shqipërisë, 3-0, me golat e Balaj, Roshit e Manajt”, shkruan babai i Uzunit.

Megjithatë Uzuni është aktivizuar ditën e sotme ndaj Lituanisë dhe duket se mosaktivizimi në ndeshjen e parë ka qenë thjesht për çështje teknike.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Ndryshimet Kushtetuese për Kodin Zgjedhor, mblidhet sot Kuvendi

Pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve dhe apelit të presidentit Ilir Meta për të mos i votuar ndryshimet kushtetuese pa ardhur...

Infektohet me Covid-19 Belinda Balluku

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Infrastrukturës e cila shkruan...

Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, i ftuar sot në “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”

Dashamir Shehi do jetë i ftuar sot në orën 18:30 në emisionin “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU” në FJALA TV. Kryetar i Lëvizjes për Zhvillim...

U asfiksuan nga gazi në minierë, trupat e viktimave u gjetën në 100 metra thellësi (DETAJET)

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja tragjike e ndodhur në minierën e Selishtës ku mbetën të vdekur 3 persona, një inxhinier dhe dy...

Zgjedhjet e 2021-shit, fati i gjashtë partive të reja 6 muaj para votimit

Kur kanë mbetur gjashtë muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021, në horizontin politik po shfaqen gjashtë subjekte të reja politike, katër prej...

Lajme të tjera

Web TV