“Më të kujdesshëm me jetën private”/ Macron ka një thirrje për francezët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i Francës Emmanuel Macron u ka drejtuar një thirrje francezëve gjatë ditës së sotme.

Ai ka apeluar qytetarët të jenë më të kujdesshëm në respektimin e masave ndaj Koronavirusit gjatë momenteve të jetës private, duke u shprehur se rreziqet e kontaminimit  mund të jenë tejet të larta.

“Ne nuk duhet të pushojmë në momente të jetës private. Shpesh në festat private, në momentet familjare bëhen kontaminimet”, u shpreh presidenti francez.

Ai tha se masat e reja për të luftuar Covid-19, do të shqyrtohen ditën e premte në Këshillin e Mbrojtjes së Shëndetit.

Kujtojmë, që qeveria franceze prezantoi para pak ditësh një plan rimëkëmbjeje prej 100 miliardë eurosh gjatë dy viteve në mënyrë që të nxisë një ekonomi të goditur rëndë nga Koronavirusi.

Këtë vit, ekonomia franceze pritet të tkurret me 11% si pasojë e pandemisë dhe kufizimeve që u vendosën në pranverë./Er.Ke/Fjala.al/

Të fundit

Zona e lirë ekonomike/ Në Tiranë po ndërtohet “TEDA”, 7 mijë vende të reja pune

Tirana është bashkia e parë që krijon një zonë të lirë ekonomike Bashkia e kryeqytetit dhe Ministria e Ekonomisë, Kulturës...

Rasti “Meta”, Vojo dhe urgjenca e Ligjit për Partitë Politike

Nga Ben Andoni Ish-presidenti i vendit Ilir Meta, kryetar dhe së shpejti mëtuesi kryesor për president i PL-së, një partie realizuar për pak orë, ngritur...

PS tre mandate në pushtet, i dërguari i SHBA: Me kënaqësi presim zgjedhjet e ardhshme

I ngarkuari me punë i SHBA në Tiranë, David Wisner gjatë një interviste për ”Zërin e Amerikës”, tha se qëndrimi për Sali Berishën nuk...

Pija “magjike” që ka bërë bujë! Gratë dëshmojnë se duken më të reja pas konsumit të saj

Një pije u bë virale së fundmi dhe një numër i madh grash pohuan se kishin vënë re që pas konsumimit të këtij lëngu...

“Përse u shenjëstrua Dumani?”/ Ja si përgjigjet analisti i njohur

Në një intervistë në një emision televiziv, analisti Arben Meçe, analizoi deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, dhe akuzat e tij të forta...

Lajme të tjera

Web TV