Conte me dhimbje koke/ Covid prek titullarët e Interit, rrezikojnë mungesën ndaj Milanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Interi mund të ketë mungesa të rëndësishme në derbyn ndaj Milanit të shtunën e 17 tetorit. Antonio Conte ka marrë lajme që e frikëesojnë jo pak përpara kësaj sfide. Covid-19 mesa duket ka depërtuar edhe në kampin zikaltër ku para pak orësh klubi në një njoftim zyrtar deklaroi se mbrojtësi italian Alessandro Bastoni ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Por sikur të mos mjaftonte kjo, pas tij ka rezultuar i prekur edhe mbrojtësi sllovak Milan Skriniar.

Të dy këta lojtarë janë titullarë në skuadrën zikaltër dhe Conte do të bëhet më dhimbjë koke nëse ata të dy nuk rekuperohen në kohë përballë kuqezinjve. Në stol janë të gatshëm lojtarë si Dambrossio dhe Kolarov për ti zëvendësuar, por gjithsesi me Skriniar dhe Bastoni mbrojtja zikaltër është shumë herë më e konsoliduar. Zikaltërit do të jenë me shpresë në pritje të lajmeve të mira.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“Transformimi 37 mijë dollarësh”/ Kirurgu estetik shpjegon ndërhyrjet e Kylie Jenner

Kylie Jenner, më e reja dhe pa dyshim më e suksesshmja e familjes është tashmë bilionere falë biznesit të...

“Zemra ime është e plotë”, Emina Çunmulaj i dhuron shtëpinë familjes në nevojë

Emina Çunmulaj është një ndër modelet më të njohura, fama e së cilës i ka tejkaluar kufinjtë shqiptarë. Përveç kësaj, bukuroshja shquhet për filantropinë e...

Mjegulla e dendur “pushton” Lezhën dhe Kurbinin, vështirësi në lëvizjen e automjeteve

Qyteti i Lezhës është përfshirë mbrëmjen e sotme nga mjegull e dendur. Mësohet se mjegulla që ka mbuluar qytetin është krijuar në mënyrë të...

Sara e “Përputhen” sulmon Jasminën: S’jam si ty që përqafohesh në dhomat e zhveshjes

Ditën e sotme pas debatit të Jasminës që është shprehur e irrituar ndaj takimit të Andit dhe Sarës nuk kanë munguar akuzat. Jasmin është shprehur:...

“Mendova se ishte ndonjë raketë bërthamore”, meteori panikos qytetarët (Video)

Një top i madh i zjarrtë ka ndriçuar qiellin mbi Alberta të Kanadasë, duke i lënë të çuditur banorët. Megjithatë, ekspertët thonë se nuk ka...

Lajme të tjera

Web TV