Nëna fiton betejën me Covid-19, vajza bën dedikimin prekës për personelin mjekësor

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Pandemia nga koronavirusi ka bërë që të mos jemi pranë të afërmve tanë kur ata kanë më shumë nevojë, të sëmurë dhe në spitale.

Pacientët e prekur nga Covid-19 dhe të shtruar në spitale e kishin kategorikisht të ndaluar takimin  me familjarët duke qënë kështu në kontakt vetëm me personelin mjekësor.

Vajza e njërës nga pacientet e cila ishte shturuar në spitalin Infektiv si e prekur me koronavirus, por arriti ta fitonte këtë betejë, ka falenderuar nëpërmjet një postimi në “Facebook” personelin mjekësor që i ka qëndruar pranë nënës së saj kur ajo nuk mundej.

Në postimin e saj ajo shkruan se në ditët e vështira kur thotë se edhe atehere kur padashur degjonte nepermjet telefonit mekjen e zerit tone, ju ishit aty.

Ky postim i saj është shpërndarë nga kryeinfermierja e Spitalit Infektiv, Ana Luca , e cila shkruan:

Ah sa mirenjohje e bukur

 

Postimi i plote:

Mami sot eshte mire dhe kjo fale jush te dashur personeli i Sherbimit Infektiv kati i pare🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Ju ishit aty qe nga fillimi, ne çdo dhimbje te sajen, jo vetem duke e mjekuar, por ishit aty si nje terapi intensive psikologjike sa here qe kishte nevoje…

Ju ishit per te, dora e ngrohte qe e perkedhelte kur i mungonin te dashurit e saj.

Edhe atehere kur padashur degjonte nepermjet telefonit mekjen e zerit tone, ju ishit aty…

Ju qe çdo dite e nate, nuk reshtet se qeni per te familja e munguar e qe me profesionalizmin tuaj, na e kthyet shendoshe e mire te dashuren tone…

Nuk e di a mjaftojne fjalet per t’u falenderuar nga zemra…❤❤❤

Perulesisht mirenjohese:

Prof. Najada Çomo, Profesioniste e paepur, e dashur, e palodhur (s’do ti harroj kurre fjalet falenderuese te mamit per Ju!) Faleminderit shume!🙏🙏🙏🙏🙏

Lexo edhe :  Ruçi mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Kasem Hysenbelliut: Kontribues mendjehapur i medias

Merita Ndreu, mikja ime, kryeinfermieja e palodhur, e mira ti… te jam shume mirenjohese per te gjitha! Te dua shume vertete! ❤❤❤

Korab Gjana, çmund te them per ty… kam hall se mbas ca ditesh, do ti mungosh mamit…☺️☺️☺️ Te kam xhan djalosh! 🙏🙏🙏

Faleminderit pa fund Urgjences se Infektivit, stacionit te pare per mamin ne spital!

Zana, Dr. Çimi jeni shume te mire! 🙏🙏🙏🙏

Faleminderit te gjitheve, mjek, infermier, sanitare e staf ndihmes!

Zoti iu bekofte ju dhe familjet tuaja!    /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Pfizer: Nuk jemi të sigurt që të vaksinuarit nuk e transmetojnë COVID-19

Marrja e vaksinës anti COVID-19, Pfizer, nuk garanton mostransmetimin e koronavirusit. “Unë mendoj se kjo është diçka që duhet të...

14 viktima dhe 560 raste të reja me COVID në Kosovë

Kosova ka regjistruar 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 560 raste të reja pozitive në 1.620 testime. Sipas të dhënave të...

Covid/ Rusia fillon vaksinimin nga Moska, 70 qendra që ndihmojnë procesin

Rusia po fillon programin e saj të vaksinimit Covid-19, me klinikat në Moskë të cilat kanë prioritet ata që janë më të rrezikuar nga...

Kapen 275 kg drogë me stampën “Dragon Ball” në Itali, pranga 3 shqiptarëve

Policia italiane ka sekuestruar ditën e sotme 275 kg drogë prej të cilave 160 kg hashash dhe 115 kg marijuanë. Sipas raportimeve nga media italiane,...

COVID-19/ Turqia në izolim gjatë fundjavës

Turqia gjatë kësaj fundjave është futur në izolim, pasi rastet e reja me koronavirus dhe vdekjet, kanë shënuar numra rekord ditët fundit. Masa e izolimit...

Lajme të tjera

Web TV