Policia ndëshkon me gjobë 3 deputetët e Kuvendit të Shqipërisë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Deputetët Florenc Spaho i PS-së, Alban Zeneli dhe Kujtim Gjuzi nga opozita parlamentare kanë qenë qytetarët e parë që janë gjobitur pasi ishin pa maskë.

Sapo dolën nga seanca e sotme e Kuvendit, të 3 deputetët janë gjobitur nga policia, duke mos i shpëtuar ndëshkimit të parashikuar në aktin normativ.

Duke nisur që nga dita e sotme, qytetarët kanë detyrë për të mbajtur maska dhe në ambiente të hapura si rrugë, park e kudo tjetër, si masë
parandaluese për të frenuar përhapjen e COVID-19.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Google akuzohet se po monopolizon padrejtësisht tregun, SHBA nis hetimin

Kompania Google akuzohet për monopol në tregun e kërkimit në internet, për këtë arsye qeveria amerikane e ka paditur. Në...

Rama: Mbështetje financiare gati trefish nga qeveria të punës në fshat

Kryeministri Edi Rama ka publikuar shifrat e mbështetjes financiare nga qeveria për bujqësinë në Shqipëri. Rama krahason dy periudha, financimin nga bujqësinë në qeverinë e...

DW: Gjermania nuk jep viza për kujdestarë për fëmijët

Pandemia e koronës u krijon probleme familjeve të reja që kanë nevojë për kujdestarë për fëmijët. Kush do të vijë si au-pair në Gjermani...

Kjo është bima mjekësore që ia rikthen humorin gjithë shtëpisë

A e dini se trumza është një bimë mjekësore e cila që në lashtësi është njohur si simbol i kurajos. Kjo bimë shumëvjeçare ka...

Lajme të tjera

Web TV