Ministri italian sulmon ashpër Ronaldon: Arrogant që nuk respekton rregullat

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Ministri i sportit në itali, Vincenzo Spadafora ka sulmuar ashpër Cristiano Ronaldon për mosrespektimin e rregullave anti-Covid nga ylli portugez.

Në një lidhje telefonike me ANSA, Spadafora e quajti Ronaldon arrogant dhe mosrespektues të rregullave.

“Fama dhe aftësitë e lojtarëve të caktuar nuk i autorizon ata të jenë arrogantë, mosrespektues të institucioneve dhe të gënjejnë: përkundrazi, sa më shumë që njihen, aq më shumë duhet të ndiejnë përgjegjësinë të mendojnë para se të asin dhe për të dhënë një shembull të mirë.

 Nuk kam ndërmend të vazhdoj për një kohë të pacaktuar për këtë çështje. Konfirmoj atë që thashë dje në lidhje me braktisjen e hotelit nga disa lojtarë të Juventusit, bazuar ndër të tjera në komunikimet e klubit me ASL të Torinos. Unë nuk do të ndërhyj më shumë në lidhje me temën dhe i përsëris dëshirat e mia për një shërim të shpejtë për të gjitha rastet pozitive” u shpreh Spadafora.

Cristiano Ronaldo u infektua me Covid-19, në datën 13 tetor dhe një ditë më pas udhëtoi drejt Torinos duke shkelur rregulloren. Kjo gjë shkaktoi shumë polemika në Itali.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

DW: Gjermania nuk jep viza për kujdestarë për fëmijët

Pandemia e koronës u krijon probleme familjeve të reja që kanë nevojë për kujdestarë për fëmijët. Kush do të...

Kjo është bima mjekësore që ia rikthen humorin gjithë shtëpisë

A e dini se trumza është një bimë mjekësore e cila që në lashtësi është njohur si simbol i kurajos. Kjo bimë shumëvjeçare ka...

Loja e pistë me inceneratorët

Nga Plator Nesturi

Pandemia/OBSH: Të karantinohen rastet e kontaktit, mund të rikthehet izolimi

Ndërsa ndodhemi përballë një vale të dytë të virusit COVID-19, OBSH-ja kërkon reagim të menjëhershëm nga qeveritë e shteteve të ndryshme, duke theksuar se...

Çmimet e apartamenteve në Tiranë janë rritur me 43% në 7 vitet e fundit

35% e pronave të shitura në Shqipëri blihen nga individë me banim jashtë vendit. Vrojtimi periodik i Bankës së Shqipërisë për tregun e pasurive të...

Lajme të tjera

Web TV