I fashuar dhe i gjakosur/ Ja cili është autori i vrasjes së trefishtë në Francë (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tuniziani Brahim Aouissaoui është autori i sulmit terrorist në Francë, që shokoi botën paraditen e sotme.

Mediat franceze kanë publikuar foto të 21-vjeçarit, teksa shihet i shtrirë në rrugë dhe i fashuar, ndërsa në disa pjesë të trupit, ai ka gjakderdhje.

I riu u mori jetën tre personave në bazilikën e Notre Dame ndërsa thërriste “Allahu është i Madh”. Ai vrau një burrë dhe dy gra, njërës prej të cilave i preu kokën.

Franca është goditur nga tri sulme terroriste këtë të enjte, në një valë agresioni e nisur disa javë më parë dhe që ende nuk po shuhet.

Pa.Va/Fjala.al

 


Të fundit

Zgjedhjet e 25 prillit/ Policia blindon kufirin me Greqinë, Merkaj: Kemi informacion për…

Persona me precedentë kriminalë mund të shfrytëzojnë kufijtë tokësorë për të hyrë dhe dalë nga Greqia, për këtë arsye...

“Si lopë, e shpifur”/ Acarohet Bebe Rexha dhe iu kthehet në shqip ndjekësve

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, është mjaft e drejtpërdrejtë me fansat e saj, e herë pas here u jep atyre edhe...

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë. Teksa na ndajnë edhe 2...

“Një për të gjithë e të gjithë për një”/ Nga fjalët e ngrohta të nënës së tij, Anetës dhe të Lindës, tek kujtimet e...

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të veçantë të jetës dhe karrierës së tij politike. Gjatë videos me fjalët...

Deklarata e Xhelal Mziut/ Reagon ashpër Mero Baze: Urdhri është ‘vrisni këdo që dyshoni’

Analisti dhe gazetari Mero Baze ka reaguar ashpër pas publikimit të një videoje, ku drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Qarkun Dibër, Xhelal Mziu...

Lajme të tjera

Web TV