Veliaj: Demokratët që nuk identifikohen me Saliun që vret njerëz, të vijnë në PS

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtuesi politik i PS-së për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, nga Lekaj i Rrogozhinës, i bën thirrje qytetarëve të bashkohen socialistëve. Sipas tij, asnjë demokrat i ndershëm nuk identifikohet më me Partinë Demokratike, ndaj e kanë të hapur derën në familjen socialiste.

“Nëse ka demokratë të ndershëm që thonë: ‘Unë nuk identifikohem dot më me Saliun, që vret njerëz, dhe thotë si nuk vrava më shumë, si nuk i futa një snajper Edi Ramës!’ Mua nuk më lidh gjë me kriminelët, nuk më lidh gjë me ata që i kanë bërë të zeza vendit’, – atëherë bujrum, të gjithë demokratët e ndershëm janë të mirëpritur në PS”, u shpreh Veliaj.

Sipas tij, Partia Socialiste ka rekordin më të mirë të punëve në krye të vendit. Ai shtoi se PS është absolutisht forcë e parë dhe këtë e tregojnë të gjitha sondazhet, por në 25 Prill lipset një rezultat më i mirë se ai i 2017-ës.

“Vërtet jemi forcë e parë, por duhet të dalim mbi 50%, që edhe sikur të gjithë çakejtë dhe hienat e politikës të bëhen bashkë kundër nesh, prapë të jemi të parët. Kjo kërkon bashkimin e të gjithë socialistëve! Por, për këtë na duhen edhe të tjerët, disa shokë tanë që shkuan në drejtime të tjera, të cilët tani duhet t’i rikthejmë në shtëpi”, tha më tej Veliaj.

Ai nënvizoi se PD-ja nuk di ku ndodhet sepse sot është e ndarë në 5 copa, ngaqë e kanë kuptuar se nuk ka të ardhme me Sali Berishën.

“Qaheshin nga Enver Hoxha! Saliu, 77 vjeç, kërkon të rikthehet për herë të tretë. Fakti që demokratët janë ndarë në 5 copa, madje ka edhe nga ata që duan të votojnë Partinë Socialiste, është një lajm i mirë, sepse ne nuk kemi betejë më tanët. Çfarë janë demokratët e tjerë? Nuk janë Saliu dhe Luli. Demokratët e thjeshtë nuk u bënë me 5 vila në kohën e pandemisë, nuk shtuan pasuri në kohën e tërmetit.

Lexo edhe :  Vajza mban trupin e nënës në frigorifer prej 10 vitesh/ Zbulohet arsyeja shokuese

Demokratët e thjeshtë i ka kapur tërmeti si ne, i ka kapur halli si ne, i ka zënë covid-i si ne, por ama vetëm një parti e zgjidh këtë punë: Edhe rindërtimin e bën PS-ja, edhe vaksinën e sjell PS-ja, edhe ekonominë e ngre në këmbë PS-ja, sa herë që e gjen të rrënuar,” tha Veliaj.

Të fundit

64-vjeçari dhunon dy nuset, i biri “hakmerret” ndaj të moshuarit

Një konflikt në familje në fshatin Buçimas të Pogradecit, ka çuar në pranga një 32-vjeçar. Sipas burimeve të policisë,...

Rama: Rritja ekonomike me 4.5%, ndryshim i pagës minimale çdo vit

Kryeministri Rama premtoi sot se me konsolidimin dhe qëndrueshmërinë e ekomonisë vendime të rëndëishme të merren ku do të përfitojnë të gjithë.  Teksa përmendi...

Rama krahason politikanët me kafshët: Gomari jam unë, Meta ujk dhe Basha arush polar (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video komike në Instagram. Rama ka qenë dje në fshatin Gjapaj, ku ka vizituar disa shtëpi të reja të...

U kap duke bërë seks me të riun, arrestohet prostituta 61-vjeçare në Tiranë

Një 61-vjeçare është arrestuar në Tiranë, pasi kryente marrëdhënie me një djalë të ri, në këmbim të parave. "Nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve të...

Berisha sërish gjysh? Armina Mevlani flet për shtatzëninë: I dua bebet

Armina Mevlani është njëra prej personazheve të njohura që ndan shpesh në rrjetet sociale jo vetëm detaje nga vetja, të punës dhe jetës personale,...

Lajme të tjera

Web TV