“Lexon Ariun Masha”, Erion Braçe ironizon Lulzim Bashën: Po të ishte libër pa figura do e zinte gjumi vetë para vajzës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zv.kryeministri Erion Braçe ironizon kreun e PD Lulzim Basha, pas fotos që publikoi dje bashkëshortja e këtij të fundit, teksa i lexonte një libër vajzës.

“Ej, nuk po lexon femija, por ky i rrituri”, shkruan Braçe, ndërsa thotë se Basha ka zgjedhur një libër të lehtë me figura, se të ishte më i vështirë do e merrte gjumi para vajzës së tij.

“Plasi rrjeti

Pse po lexon librin ariu masha me figura e pak tekst ne kete moshe?!

Ej, nuk po lexon femija, por ky i rrituri!

Mos i kerkoni ketij te lexoj libra me te veshtire, e keni kot;

Nese do ishte nje liber me i veshtire, pra pa figura, do zinte ate gjumi para femijes”, shkruan Braçe.

Të fundit

Me Kadare në fyt

Nga Edison Ypi Kockë në fyt, halë në fyt, qelqe në fyt, gozhdë në fyt, brisk në fyt. Këto dhe...

Siguroi armën për vrasjen/ Lihet në burg i dyshuari i katërt per vrasjen e Liridonës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën me paraburgim ndaj të akuzuarit të katërt, për vrasjen e Liridona Ademaj-Murseli. Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar...

Çfarë do të ndodhë në pranverë? Gazetari: Rama po përgatit ‘fshesën’ në parti

Gazetari Lavdrim Lita tha se kryeministri Edi Rama po përgatit një skemë të cilën ai do ta përdorë në pranverë për të shkëputur partinë...

Ju prezantojmë 5 produktet që nuk e njofin afatin kohor

Mund të qëndrojnë prej vitesh në dollapin tuaj dhe sërish mund t’i konsumoni. Cilat janë pesë nga produktet kryesore që nuk njohin datë skadence? Mund...

PS ‘afron’ miratimin e marrëveshjes së emigrantëve

Marrëveshja për emigrantët do të miratohet në seancën plenare të kësaj jave, më 14 dhjetor. Ky është një nga pikat e diskutuara në mbledhjen e...

Lajme të tjera

Web TV