Ngatërron vargjet e Fan Nolit me të Migjenit, Kryemadhi: Nuk merrem më…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka zhvilluar fushatën elektorale në Vlorë, ku ka prezantuar dhe kandidatët për deputetë në këtë qark.

Teksa ka mbajtur fjalën e saj para qytetarëve, Kryemadhi ka recituar disa vargje nga vjersha e Fan Nolit, “Anës lumenjëve”, por e ka ngatërruar duke thënë se është vjersha e Migjenit.

Mirëpo Kryemadhi e ka kuptuar gabimin dhe për ta “ndrequr”, ka dalë në një video me Luan Ramën, ku thotë “Luan nuk merrem më me poezi, se edhe sot në Vlorë që doja të recitoja Fan Nolin e ngatarrova me Migjenin, kshu që po ti le ty poezitë”.


Të fundit

MSH publikon shifrat/ Ja sa raste të reja dhe viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të...

Zjarri i madh përfshin godinën 19-katëshe, dhjetëra persona përfundojnë në spital

Një pallat 19-katësh në Londër, është përfshirë nga zjarri. Sipas mediave të huaja, zjarrfikëset janë lajmëruar nga vetë banorët e rezidencës luksoze, me anë...

E rëndë/ Covid-19 i merr jetën foshnjës 1 vjeç

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 4 viktima. IKSHPK ka njoftuar se nga COVID-19 ka vdekur edhe një 1-vjeçar nga Prishtina. “Brenda 24...

Selami Jenishehri habit me deklaratën e tij: E bëra Shqipërinë pjesë të OKB-së

Deputeti i opozitës së re, Selami Jenishehri, ka bërë një deklaratë të papritur ditën e sotme nga foltorja e Parlamentit duke thënë se ai...

Ndodh edhe kjo/ Plas grushti mes futbollisteve femra në mes të ndeshjes (Video)

Gjysmëfinalja e futbollit për femra në Bullgari përfundoi me një sherr masiv. Përballja mes Baroccos dhe Pirin që përfundoi me shifrat 2-1 degjeneroi në...

Lajme të tjera

Web TV