Një shqiptare gjendet e pajetë, dyshohet se është dhunuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një grua është gjetur pa shenja jete mesditën e sotme në fshatin Vragoli të Kosovës. Zëdhënësi i Policisë së Prishtinës Agron Borovci ka deklaruar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00 dhe policia është lajmëruar për një vdekje të dyshimtë.

Ai thotë se nga kyqyrja paraprake e vendit të ngjarjes, dyshohet se viktima mund të jetë dhunuar, ndërkohë vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të saj.

“Rreth orës 12:00, kemi pranuar informatën për një rast vdekje e dyshimtë, në fshatin Vragoli të Fushë Kosovës. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe mjekët emergjent të cilët kanë konstatur vdekjen e viktimës femër 33 vjeç.

Mbështetur në të dhënat fillestare të këqyrjes së vendit të ngjarjes përkundër që ka elemente që sugjerojnë për një vdekje të dhunshme, policia me kujdes të shtuar po heton rastin si vdekje të dyshimtë dhe po ndërmerr të gjitha veprimet e duhura hetimore dhe ato forenzike – të ekzaminimit që do të ndihmonin hetimin e ngjarjes si dhe sqarimin dhe ndriçimin e plotë të rastit”, ka deklaruar Borovci.


Të fundit

LSI-ja braktis Kolegjin Zgjedhor, nuk shkon në seancë për të kërkuar shpalljen e 25 prillit të pavlefshëm

Është mbledhur Kolegji Zgjedhor për shqyrtuar ankimimin e PD-së ndaj vendimit të Komisionit të Ankesave (KAS) për rezultatin e...

U kap me drogë që vlente 200 mijë euro, arrestohet shqiptari

Ministria për Punë të Brendshme e Maqedonisë së Veriut informon se ka sekuestruar drogë me vlerë prej 200 mijë eurove. Droga kishte destinacion Greqinë. Ndër...

Rama hap samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor: Plan për rimëkëmbjen ekonomike

Në cilësinë e të “zotit” të shtëpisë, kryeministri Edi Rama ka hapur samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Rama u shpreh se...

Përplasi për vdekje 72-vjeçaren, arrestohet 20-vjeçari në Sukth

Policia e Durrësit ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi ka përplasur me mjetin e tij një një grua të moshuar 72-vjeçare e cila ndërroi jetë. Sot,...

Protesta për të drejtat e punëtorëve në Greqi/ Komuniteti shqiptar: Ligji nuk kalon

Sot Greqia është përfshirë nga një grevë e përgjithshme 24 orëshe. Sindikatat e sektorit privat, publik, punëtorëve në marinën tregtare, nëpunësit e gjykatave, e...

Lajme të tjera

Web TV