Kishte dalë për të gjuajtur derra të egër, gjahtari gjen bretkosën me madhësinë e një foshnje (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një zbulim befasues ka ndodhur në Honiara, kryeqytetin e Ishujve Solomon.

Jimmy Hugo, një banor i zonës dhe pronar i një sharre, gjeti një bretkocë të madhe kur po gjuante derra të egër në periferi të qytetit.

Madhësia e kafshës e la pa fjalë atë që u shpreh:

“Nuk mund ta besoja atë që po shihja. Fshtë bretkosa më e madhe që kam parë ndonjëherë në jetën time. Ishte e njëjtë me të njëjtën madhësi me një fëmijë”, shpjegoi Hugo në llogarinë e tij në Facebook, dhe postimi shpejt u bë viral.

Disa media i bënë jehonë lajmit dhe ndanë imazhet e Hugo duke vendosur bretkosën në gju . Ishtë një specie e quajtur “Cornufer guppyi”, habitati i së cilës është në arkipelagun Bismarck, që ndodhet midis Guinesë së Re dhe Ishujve Solomon . Ishtë një rast ekzemplar sepse këto specie është gjithnjë e më e vështirë për t’i parë për shkak të vendbanimeve njerëzore dhe prerjes së pemëve në atë zonë.

Bretkosa përfundoi si ushqim për Hugo dhe punëtorët e tij , pasi ajo ishte e ngordhur kur e gjeti atë dhe gjithashtu shquhet për të patur një lloj mishi shumë të shijshëm:

“Një çift qensh e kishin kapur atë dhe po luanin me të në male, ” tha ai .


Të fundit

Policia jep detaje për vrasjen e Delon Troqes: Humbi jetën në spital, dyshohet se autorët…

Një 38-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri të premten në darkë në lagjen “Pavarësia” të qytetit të Vlorës. Burimet nga...

“Një snajperist duke qëlluar”/ Video që bëri bujë rinis hetimet për krime lufte në Sarajevë

Prokurorët për krime lufte në Bosnje-Hercegovinë, kanë nisur hetime pas publikimit të një videoje, në të cilën supozohet se një snajperist shihet duke gjuajtur...

U ekzekutua me 15 plumba, familjarët e Delon Troqes dhunojnë me grushte mjekun e Reanimacionit

Pas ekzekutimit me 15 plumba të 38-vjeçarit Delon Troqe mbrëmjen e sotme në Vlorë, familjarët e tij kanë dhunuar një mjek reanimacioni. Viktima u dërgua...

“Do të na bëjnë presion për çështjen e Kosovës”, flasin mediat serbe: Vuçiç i frikësuar për takimin me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shprehur frikën se në periudhën e ardhshme do të ketë presione të ndryshme politike për çështjen e Kosovës. Siç...

“Jam zhveshur për Mozzik-un”, Loredana habit me deklaratën

Çifti i njohur i reperëve, Loredana Zefi dhe Mozzik, janë në prag të publikimit të albumit të tyre më të ri. Të gjithë kishim menduar...

Lajme të tjera

Web TV