Demokratët ‘sulmojnë’ Bashën: Je humbës i përsëritur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Demokratët nuk ndalin “shpërthimet” dhe akuzat ndaj Lulzim Bashës, duke e konsideruar përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve më 25 prill dhe “pengmarrës” të karriges së kryetarit të PD.

Demokratët e zhgënjyer akuzojnë Bashën se po bën një “lojë të pisët” me zgjedhjet brenda Partisë Demokratike, duke thënë se ai po i vjedh sërish, vetëm se këtë herë edhe më hapur.

Ti vodhe zgjedhjet brenda partisë herën e parë, edhe më hapur po i vjedh këtë herë!

Vetëm zgjedhjet e partisë, sepse te gjitha zgjedhjet e tjera ti marrin, sepse ti je dështim, ti je i pafytyre, ti je i shitur.

Kushdo që të vijë në krye të PD do të jetë më mirë se Ti, sepse më keq nuk ka ku shkon.”, shkruan një qytetar.

Demokratët të “dëshpëruar” kërkojnë largimin e Bashës dhe nuk kanë pretendime për zëvendësuesin, pasi mendojnë se kushdo që të shpallet kryetar, me siguri do të jetë më i mirë.

“Lulzim Basha (je më I miri, je më i bukuri je më evropiani je kryetari që e çon PD nga fitorja në fitore etj etj). Bëji një nder vetes partisë dhe gjithë demokratëve lësho karrigen se nuk është pronë e tyt eti. Jepi shpresë Shqipërisë dhe demokracisë. Këtë po ta thotë 30 vjet anëtarë e PD po qe nuk ka asnjë lloj interesi dhe asnjë lloj lidhje me asnjë nga kundërshtaret tuaj”, shkruan qytetari.

“Pas 25 Prillit ju duhet ta kishit shkrire kryesin e PD dhe vetëm me demokratët e ndershëm të vazhdonit rrugën për largimin e bandës së sotme qeveritare që mban peng lirinë e shqiptarëve.”, shkruan një tjetër komentues.

“Basha e ke lejuar për 8 vite. Largohu dhe kontribuo nga jashtë për bashkimin e demokratëve. Je humbës i përsëritur!”, shprehet demokrati.

Lexo edhe :  Agron Shehaj sfidon Bashën, shpall kandidaturën për kryetarin e ri të PD-së


Të fundit

Demokratët ‘sulmojnë’ Bashën: Je humbës i përsëritur

Demokratët nuk ndalin “shpërthimet” dhe akuzat ndaj Lulzim Bashës, duke e konsideruar përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve më 25...

Siguroi jetën për 1 mln euro/ Kthesa e papritur në hetimet për vrasjen e 20-vjeçares në Greqi, ja çfarë dyshohet

Hetimet për vrasjen e 20-vjeçares britanike Carolinë nga një grup grabitësish kanë marrë një tjetër kthesë. Sipas mediave greke, mister mbetet roli i bashkëshortit...

Seria A e re: Venezia kompleton listën e 20 ekipeve në fillim

Seria A e re tashmë është e plotë. Ekipi i Paolo Zanetti, i promovuar nga kadetë të tillë si Empoli dhe Salernitana, do të jetë...

Sekuestrohet pasuri me vlerë mbi 500 mijë USD në Tiranë, i përkasin të arrestuarit në Angli

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin “Plantacioni”, duke vendosur në sekuestro preventive mbi disa pasuri me vlerë rreth 500.000 dollarë, që dyshohet se vjen...

Po shpërndante drogë, “Shqiponjat” arrestojnë në flagrancë 23-vjeçarin në Lezhë

Policia e Lezhës ka kryer kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për goditjen e paligjshmërisë. Gjatë aksionit, policia ka goditur një rast të shpërndarjes...

Lajme të tjera

Web TV