‘Përmbys dhe e mbuluar me jorgan’/ Si denoncimi i shoqes zbuloi vrasjen e Diana Vukës në Shkodër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zbulohen detaje të reja nga vrasja që tronditi Shkodrën, ku vëllai vrau motrën. Ekzekutimi i Diana Vukës në Shkodër, nga i vëllai Fabiani, mund të mos ishte zbuluar as me 6 qershor, 2 ditë pas vrasjes, nëse shoqja e saj nuk do të denonconte në polici zhdukjen e kësaj.

Sipas Ora News, me 6 qershor, rreth orës 22:30, Salla Operative e Policisë Shkodër  është njoftuar nga shtetesja Lindita Thanasi se kishte humbur kontaktet me shoqen e saj Diana Vuka që ditën e premte, 4 qershor, dhe se kishte frikë se mos i ka ndodhur gjë.

Pas marrjes së denoncimit, Policia ka shkuar menjëherë në banesën e Diana Vukës në lagjen “Ndoc Mazi”  dhe rreth orës 23:00 është njoftuar Salla Operative se ajo është gjetur e vrarë.

Trupi i pajetë i viktimës është gjetur në dhomën e gjumit, e shtrirë përmbys në krevat dhe e mbuluar me jorgan.

Policia ka konstatuar njolla gjaku në dysheme dhe një pellg gjaku poshtë krevatit.

Në dysheme policia ka gjetur edhe gëzhojat e pistoletës me të cilat është qëlluar viktima, e cila kishte një javë që kishte ardhur nga Gjermania.

Të nesërmen, 7 qershor, ora 01:00, policia ka bërë arrestimin e Fabian Vukës, autori i dyshuar i vrasjes i cili nuk ka pranuar të flasë për policinë pa avokat, duke shtuar se do të shprehet në gjykatë.

Dyshohet se autori i krimit, lëvizte i qetë me biçikletë në qytet, pavarësisht se motra e vrarë qendronte në dhomë.

'Përmbys dhe e mbuluar me jorgan'/ Si denoncimi i shoqes zbuloi'Përmbys dhe e mbuluar me jorgan'/ Si denoncimi i shoqes zbuloi

 


Të fundit

‘Përmbys dhe e mbuluar me jorgan’/ Si denoncimi i shoqes zbuloi vrasjen e Diana Vukës në Shkodër

Zbulohen detaje të reja nga vrasja që tronditi Shkodrën, ku vëllai vrau motrën. Ekzekutimi i Diana Vukës në Shkodër,...

Shpallja ‘Non Grata’ e Berishës/ Blinken: SHBA sheh përtej kufijve për të përfshirët në korrupsion!

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për herë të parë për shpalljen ‘Non Grata’ të ish-kryeministrit Sali Berishës nga SHBA pasi publikoi...

Mbërrijnë 11,700 vaksina Pfizer, Rama: Vijon pa u ndalur procesi i vaksinimit

Në vendin tonë kanë mbërritur mbrëmjen e sotme 11,700 vaksina Pfizer në aeroportin “Nënë Tereza'. Kryeministri Rama shkruan se këto vaksina do të vijon...

Braçe publikon investigimin për dhëndrin e Berishës: Për një gomar!

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpall “non grata” nga SHBA për “korrupsion madhor”, pasi akuzohet se duke shfrytëzuar pushtetin ka pasuruar veten, familjen e tij...

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë: Shkon në 800 mijë numri i vaksinimeve ndaj Covid-19

800 mijë vaksinime kundër COVID 19 janë kryer deri tani në vendin tonë që nga fillimi i fushatës 'Shqipëria Buzëqesh'. Lajmin e ka bërë me...

Lajme të tjera

Web TV