Kryemadhi e la jashtë Kuvendit/ Rebelohet Keidi Mehmetaj, sherr në studio

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Keidi Mehmetaj, e cila “ u dogj” nga kryetarja LSI-së, Monika Kryemadhi për hir të Petrit Vasilit, edhe pse kishte më shumë vota se ai, është shfaqur sot e rebeluar.

Në studion e Breaking në TopNews, ajo është përplasur me moderatoren e emisionit.

Gjithçka ka ndodhur pas deklaratës së Mehmetaj se LSI ka patur kandidatë të papërfolur pë raste korrupsioni.

Kaq ka mjaftuar që moderatorja e emisionit t’i kujtonte Mehmetaj video- skandalin e kandidatit të LSI për Tiranën Etien Joka i cili blinte vota me 100 dollarë.

Debati i plotë:

Gazetarja: Sa meritokraci ka brenda LSI-së?

Mehmetaj: Brenda LSI ka shumë meritokraci, pasi ka shumë figura të papërfolura.

Gazetarja: Kemi kandidatin e LSI në Tiranë i cili doli për blerje votash?

Mehmetaj: Atë video e nxorët ju është gjykata që do ta vendosë fatin për Etjen Jokën. Ju jeni të anshëm prandaj, i kemi bërë të gjitha denoncimet e shit-blerjes së votës.

 Gazetarja: Po ne e nxorëm, Keidi ti nuk e vendos rolin në media, ne në këtë program kemi nxjerr shitje dhe blerje votash të LSI. Videon e shitblerjes së votave te PS ma sjell dhe ta nxjerr?

 Gazetarja: Në momentin që ju thoni që ka shumë vajza dhe djem që punojnë për LSI, por kur ju thoni se nuk kemi njerëz të papërfolur?

 Mehmetaj: Unë nuk i largohem asnjë lloj debati, por ju nuk jeni të gatshëm se 99% e figurave të LSI janë të pa përfolur.

 


Të fundit

Kryemadhi e la jashtë Kuvendit/ Rebelohet Keidi Mehmetaj, sherr në studio

Keidi Mehmetaj, e cila “ u dogj” nga kryetarja LSI-së, Monika Kryemadhi për hir të Petrit Vasilit, edhe pse...

Përfshihet nga flakët një magazinë me lëndë drusore në Bradashesh të Elbasanit, ja pamjet (Video)

Një magazinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Bradashesh të Elbasanit. Zjarri ka përfshirë të gjithë hapësirën e godinës. Mësohet se tre automjete...

Po terrorizonte Tiranën me grabitje, të rinjtë “zhdëpin në dru” algjerianin (Video)

Dy të rinj nga Tirana ka vendosur të merren vetë me algjerianin, Hamza Marina, i cili prej disa ditësh ka tmerruar qytetarët duke kryer...

Rama publikon shifrat, ja sa qytetarë janë vaksinuar deri tani

Kryeministri Edi Rama ka bërë një bilanc të numrit të vaksinimeve anti-covid deri më tani në vendin tonë. Përmes një postimi në Facebook Rama thekson...

Foto komike/ Ja si do dukeshin yjet e Europianit me modën e viteve 80-90

Prej datës 11 qershor, të gjithë skenën e ka rrëmbyer Kampionati Europian. Përveç spektaklit, golave, analizave dhe komenteve të ndryshme, në këtë muaj intensiv...

Lajme të tjera

Web TV