Pritja zyrtare/ Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, Rama: Fitore e shqiptarëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një pritje zyrtare po zhvillohet me rastin e anëtarësimit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit.

Eventi ka bërë bashkë përfaqësues të trupit diplomatik të akredituar në Tiranë, akademikë, ministra dhe ish ministra të jashtëm. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet në rrjetet sociale, ku shfaqet në krah të bashkëshortes së tij Linda Ramës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale kryeministri e konsideron “mandatin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit një fitore e shqiptarëve”.

“Mandati i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit një fitore e shqiptarëve. Në pritjen zyrtare me rastin e anëtarësimit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, më përfaqësues të trupit diplomatik të akredituar në Tiranë, akademikë, ministra dhe ish ministra të jashtëm. Mirënjohje diplomatëve dhe përfaqësuesve të shërbimit të jashtëm shqiptar ndër vite për këtë arritje”, shkruan Rama.


Të fundit

Pritja zyrtare/ Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, Rama: Fitore e shqiptarëve

Një pritje zyrtare po zhvillohet me rastin e anëtarësimit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit. Eventi ka bërë bashkë përfaqësues...

“Nëse do kishte fytyrën siç ka barkun…”/ Ministri i Brendshëm i Serbisë ofendon presidenten Vjosa Osmani

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, ka fyer presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Ai është marrë me një deklaratë të presidentes Osmani,...

Pas 9 ditësh, fiket zjarri në malin e Tomorit! Digjen rreth 25 hektarë pyll me pisha

Pas 9 ditësh nën "pushtetin" e flakëve, më në fund zjarri në malin e Tomorit është shuar. Zjarri ra në pyllin me pisha, që...

Pritjes së ëmbël i erdhi fundi, Eni Vasili sjell në jetë dy binjaket

Moderatorja Eni Vasili është bërë nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë dy vajza binjake. Lajmi është bërë i ditur nga...

“Po kjo ça është?!”/ Shihni si arrestohet i riu që u fut me të kuqe dhe kërkoi t’ia ‘hedhë’ me 20-çe (Video)

Policia Rrugore vijon me kontrollet intensive në të gjithë vendin, duke përdorur radarë, dronë, alkooltestues, makina të paloguara, kamera dhe aparate fotografike. Gjatë kontrolleve janë...

Lajme të tjera

Web TV