Varianti Delta në Shqipëri/ Reagon ISHP: Nuk është identifikuar asnjë rast

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Instituti i Shëndetit Publik informon se deri tani në Shqipëri nuk është identifikuar asnjë rast i variantit Delta.

Sipas ISHP-së, pavarësisht numrit të lartë të testimeve, u bë e ditur se nuk ka sinjale për prezencën e këtoj varianti në vendin tonë.

“Instituti i Shëndetit Publik po monitoron me kujdes situatën e epidemisë së Covid-19 në vend dhe për çdo rast të dyshuar, do të bashkëpunojë me institucionet e referencës, gjë e cila është pjesë e praktikës së punës së këtij institucioni.”, thuhet në njoftimin e ISHP-së.


Të fundit

Varianti Delta në Shqipëri/ Reagon ISHP: Nuk është identifikuar asnjë rast

Instituti i Shëndetit Publik informon se deri tani në Shqipëri nuk është identifikuar asnjë rast i variantit Delta. Sipas ISHP-së,...

Eni Vasili poston foton e parë të binjakeve

Gazetarja e njohur, Eni Vasili u bë nënë për herë të parë dije duke sjellë në jetë dy binjake. Ndërsa sot  ka qenë vetë gazetarja...

SPAK paralajmëron arrestime të tjera të zyrtarëve të lartë/ Kraja: Është vetëm fillimi

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka shfrytëzuar sot panelin e konferencën ‘Forcimi i Drejtësisë Penale’ për të paralajmëruar një deklaratë, se do të ketë...

Kim thirrje prokurorëve: Dyfishoni përpjekjet në luftën kundër korrupsionit

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka dërguar një mesazh të fortë prokurorëve, që të dyfishojnë luftën kundër korrupsionit. Për këtë, ajo solli në...

Çuçi mbledh krerët e Policisë, zbardhen porositë: Intensifikoni luftën kundër krimit të organizuar

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi zhvilloi sot një takim me drejtuesit e rinj të Policisë së Shtetit, në nivel qendror e vendor. Takimi ishte...

Lajme të tjera

Web TV