Tentoi transportimin e 56 emigrantëve ilegal, arrestohet 46-vjeçari në Korçë  

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kapet duke transportuar 56 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga një 46-vjeçar dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori.


 Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, në bashkëpunim me strukturat për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, Shërbimet për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat Korçë, Policinë Kufitare dhe Policinë Rrugore, në vijim të operacionit të koduar “Perimetri”, kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit Altin Melani, 46 vjeç, banues në Durrës dhe u shpall në kërkim shtetasi Elvis Hoxha, 36 vjeç, banues në fshatin Hotolisht, Librazhd.

Shërbimet e policisë rrugore, kanë kapur në dalje të qytetit të Pogradecit, shtetasin Altin Melani, duke transportuar në drejtim të Tiranës, me mjetin tip furgon të markës “Benz” në pronësi të shtetasit Elvis Hoxha, 56 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprime të mëtejshme hetimore.

Të fundit

Tentoi transportimin e 56 emigrantëve ilegal, arrestohet 46-vjeçari në Korçë  

Kapet duke transportuar 56 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga një 46-vjeçar dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori.  Shërbimet e Komisariatit...

Kërkohej nga Interpoli, ja cili është vrasësi që u ekstradua në Shqipëri

Është dëbuar për në Shqipëri vrasësi i cili grumbullonte me shumë se 40 mijë paund në vit në Britaninë e Madhe pasi kishte hapur...

Spektakël në Londër para finales, avionët fluturojnë në formën “It’s coming home”(Video)

Pak para finales së shumëpritur të EURO 2020, midis Anglisë dhe Italisë në Wembley, tifozët britanikë nuk kanë përmbajtur entuziazmin e tyre. Duke shpresuar...

Përkujtimorja e viktimave të Srebrenicës, Varhelyi Serbisë: S’ka vend në BE për ata që e mohojnë gjenocidin

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi sot ka marrë pjesë përmes një mesazhi me video në përkujtimin e viktimave të...

Tenderi prej 2.8 miliardë lekësh për blerjen e uniformave të policisë, Lleshaj: Nuk kam rol

Sandër Lleshaj mbante detyrën e ministrit të Brendshëm, kur u nënshkrua tenderi për blerjen e uniformave të policisë së shtetit me vlerën mbi 2.8...

Lajme të tjera

Web TV