Princ Harry “trondit” sërish Buckingham, publikon biografinë e shkruar fshehurazi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Prej një viti tani, Princ Harry i pallatit Buckingham ka përgatitur biografinë e tij me ndihmën e gazetarit të famshëm dhe fitues të Çmimit Pulitzer John Joseph Moehringer.

Ky libër pritet të shkaktojë një “tërmet” në pallatin mbretëror e cila është shkruar fshehurazi.

Sipas burimeve pranë Dukës së Sussex, ka shitur të drejtat e biografisë së tij, e cila përmban shumë zbulime për jetën e tij me familjen mbretërore, në Penguin Random House. Kjo është e njëjta shtëpi botuese që ka botuar librin e parë për fëmijë të Megan Markle me titull Stola.

Emri i Moehringer garanton suksesin e librit, pasi gazetari dhe autori qëndron pas biografive të suksesshme të legjendës së tenisit Andre Agassi , bashkë-themeluesit të Nike Phil Knight dhe autobiografisë së tij “The Tender Bar” u bë një film i drejtuar nga George Clooney dhe me protagonist Ben Affleck .

Libri është gati gati dhe pritet të dalë në fund të vitit 2022. Shtëpia botuese jep një shije të librit të dekadës, sipas Page Six, duke shkruar në faqen e saj të internetit se Harry me biografinë e tij pritet të ndajë përvoja për herën e parë, aventurat, humbjet dhe mësimet e jetës, që e ndihmuan atë të formonte karakterin e tij. Libri i ri do të mbulojë jetën e blu-gjakut britanik nga fëmijëria e tij deri më sot, ekspozimin në vëmendjen e publikut, shërbimin e tij në Ushtri dhe gëzimin që ndjeu kur u bë burrë dhe baba.


Të fundit

Princ Harry “trondit” sërish Buckingham, publikon biografinë e shkruar fshehurazi

Prej një viti tani, Princ Harry i pallatit Buckingham ka përgatitur biografinë e tij me ndihmën e gazetarit të...

Haxhillëk me kufizime edhe 2021

Pelegrinët myslimanë, të vaksinuar kundër COVID-19, janë mbledhur gjatë fundjavës për haxhillëk në Arabinë Saudite, e cila ua ka ndaluar pjesëmarrjen besimtarëve nga jashtë...

Uji i detit kundër plakjes: Zbuloni benefitet që i ofron lëkurës

Deti është një burim i çmuar, por ju tashmë e dini këtë. Një vend misterioz, i cili ende nuk ka zbuluar të gjitha sekretet...

Vilson Blloshmi, botohet dosja sekrete e Sigurimit të Shtetit kundër poetit të pushkatuar

Në Tiranë, sapo ka dalë nga shtypi një libër me dosjen sekrete të Sigurimit famëkeq të Shtetit kundër poetit të pushkatuar Vilson Blloshmi. Një seri...

 Festa e Kurban Bajramit/ Kreu i KMSH-së: Ky Bajram e gjen Shqipërinë më mirë

Në këtë  ditë të shenjtë për besimtarët myslimanë, kreu i KMSH-së, Bujar Spahiu ka uruar besimtarët. Spahiu theksoi se pas një kohe të vështirë...

Lajme të tjera

Web TV