Festë e “përgjakshme” në Itali/ I riu hap zjarr me armë, 10 të plagosur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Taranto të Italisë. Festa e 300 studentëve të një universiteti ka përfunduar me dhjetë të plagosur.


Sipas mediave fqinje, ngjarja ndodhi në klubin e Yachting-ut në San Vito, ku gjatë festës së studentëve dy grupe filluan të grindeshin me njëri-tjetrin. Një i ri më pas nxori armën dhe si pasojë e të shtënave plagosi katër vajza dhe gjashtë djem, përcjell abcneës.al.

Sherri fillimisht ka nisur mes dy djemve njëri nga Taranto dhe tjetri nga Grottaglie.  Ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë, ndërsa dyshohet se të rinjtë janë grindur për shkak të ndikimit nga alkooli që kishin konsumuar.

Sipas dëshmitarëve i riu nxori pistoletën dhe filloi të qëllonte. Të plagosurit janë të moshës 20 dhe 28. Në vendin e ngjarjes mbërritën ambulancat për të transportuar të plagosurit.

Sakaq, policia njoftoi se ka ndaluar një person. Mund të kishte përfunduar në një masakër, por për fat të mirë asnjë nga dhjetë të plagosurit nuk është në gjendje të rëndë.

Të fundit

Festë e “përgjakshme” në Itali/ I riu hap zjarr me armë, 10 të plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Taranto të Italisë. Festa e 300 studentëve të një universiteti ka...

Rindërtimi i banesave pas tërmetit, Veliaj familjes Nela: Po ndërtohen edhe 62 shtëpi të tjera

Mes mijëra familjeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019 të cilave po u rindërtohen shtëpitë nga e para, kanë përfituar...

Me këmbët në timon dhe muzikë/ Të rinjtë shqiptarë nuk ndërgjegjësohen, vijojnë sjelljet “vrasëse”(Video)

Të rinjtë shqiptare vijojnë me shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugor. Pas rastit të fundit ku një i ri hipi sipër makinës ndërkohë që lëvizte,...

Rama inspekton fabrikat, nuk kursen batutat me sipërmarrësin: Ju jeni mishngrënës të lindur

Kryeministri Edi Rama, nën shoqërinë e drejtoreshës së AZHBR-së, Frida Krifca, kanë inspektuar tre fabrika të reja në zonën e Vorës dhe të Kasharit. Edhe...

Trafikonte kokainë në zonën e Freskut, ja me sa doza u kap 28-vjeçari

Një 28-vjeçar është arrestuar në zonën e Freskut në Tiranë. Policia njofton se i riu merrej me shpërndarjen e lëndës narkotike kokainë në zonën...

Lajme të tjera

Web TV