Krimineli i rrezikshëm me dy emra arrestohet në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Tiranës ka arrestuar një 44-vjeçar me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër jetës, brenda dhe jashtë vendit, i shpallur në kërkim për plagosje.

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim kombëtar dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, pas një pune të mirorganizuar, lokalizuan, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim kombëtar:

Erjon (Sefer) Markol (Markola), 44 vjeç, i dënuar më parë në Shqipëri dhe në Gjermani, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë sepse ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Nr. 6, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg” në mungesë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, sepse më datë 31.03.2021, në bulevardin “Migjeni”, ka plagosur me thikë shtetasin A. Xh.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 


Të fundit

Krimineli i rrezikshëm me dy emra arrestohet në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 44-vjeçar me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër jetës, brenda...

30-vjetori i marrëdhënieve diplomatike me Izraelin/ Levy letër Ruçit: Mundësi për forcimin e bashkëpunimit ndërparlamentar

Kryeparlamentari i sapozgjedhur i Izraelit, Mickey Levy i ka shkruar një letër kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçit në kuadër të 30-vjetorit të vendosjes së...

Rama uron ditë të mbarë me pamjet nga maketi i portit të Durrësit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e maketit të përfunduar të Portit të Durrësit, të krijuar nga studioja urbanistike të Emaar Group...

Shqiptari u vetëaksidentua, autoritetet zvicerane dëbojnë 29-vjeçarin

Gjykata Penale e Bazelit, në Zvicër ka dëbuar nga shteti një sipërmarrës nga Kosova. 29-vjeçari, identiteti  i të cilit nuk bëhet i ditur, akuzohet...

Pasojat e pandemisë, a jemi gati për një treg të ndryshëm pune?

Nga Aurora Sulçe Pandemia e COVID 19 ka ndryshuar botën. Ka ndryshuar mënyrën sesi jetojmë, sesi shpenzojmë, sesi orientojmë investimet. Një ndryshim i sjelljes konsumatore...

Lajme të tjera

Web TV