“Qeveria e re shpallet javën e ardhshme”/ Rama: Vijoni punën deri në kalimin e detyrës, të mos shkojë asnjë ditë kot

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Në fjalën përmbyllëse të mandatit të dytë, kryeministri Edi Rama ka falënderuar të gjithë ministrat për punën e tyre ndërsa bëri me dije se javën e ardhshme do të shpallet javën e ardhshme.

Rama bëri me dije se avantazhi më i madh ndaj rivalëve është se janë skuadër kampione. Ndërsa ministrave i dha mesazhin e qartë që të vijojnë punën deri në kalimin e detyrës.

“Qeveria e re do të shpallet javën e ardhshme dhe ju natyrisht do të vijoni punën deri në minutën e kalimit të detyrës pa lënë asnjë ditë të shkojë kot. Fatmirësisht kemi skuadër kampione ku ka shumë zgjedhje për çdo rol dhe kampionati 4 vjeçar që ka nisur të nesërmen e zgjedhjeve të fundit kërkon jo vetëm një formacion të mirë qeverisës, një kryesi të mirë të grupit parlamentar dhe një kryesi efektive të partisë por edhe një stol rezervash të gjatë për të pasur në vijimësi mundësi energjizimi të situatës.

Ky është avantazhi ynë i madh në krahasim me rivalët dhe duhet të gjithë së bashku ta kultivojmë këtë avantazh. Me shumë mirënjohje për të gjithë ju, për kontributin që secili dha këtë qeveri, ju falenderoj për këtë periudhë sfiduese që kaluam së bashku në tryezën e qeverisë së Shqipërisë. Ishte nder për të gjithë ne dhe uroj ta mbani të tillë gjithmonë para syve pavarësisht nëse do të jeni apo jo të pranishëm në mbledhjen e parë të qeverisë së re. Shumë faleminderit”, tha Rama.


Të fundit

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës....

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Bombardimet ruse i marrin jetën 10 civilëve në Ukrainë

Bombardimet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Sievierodonetsk, kanë vrarë 10 civilë, sipas guvernatorit rajonal. Krahu lindor i Ukrainës është përballur me bombardime të vazhdueshme...

Lajme të tjera

Web TV