“Vaksina s’të mbron 100 %”/ Skënder Brataj shpjegon rastet e vdekjeve të personave me dy doza

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Anëtari i Komitetit Teknik Dr. Skënder Brataj e vlerëson shumë kritike situatën e Covid 19 për shkak të dezinformimit të qytetarëve nga rrjete sociale apo nga persona jo profesionistë të cilët po ndikojnë tek qytetarët e prekur nga covid që të mos kërkojnë ndihmë mjekësore dhe të mos vaksinohen.

Por në fakt këto ditë kemi pasur humbje jete të personave të vaksinuar me dy doza.

“Vaksina nuk mbron 100% , edhe mund të ketë vdekje”, tha Brataj.

Në spitalet covid po trajtohen 175 qytetarë ka nga ata në gjendje të rëndë shëndetësore . Dr. Brataj u bën thirrje qytetarëve të informohen por të ndjekin institucionet shëndetësore ndërkombëtare me informacionet që shpërndahen dhe mjekët profesionistë.


Të fundit

“Vaksina s’të mbron 100 %”/ Skënder Brataj shpjegon rastet e vdekjeve të personave me dy doza

Anëtari i Komitetit Teknik Dr. Skënder Brataj e vlerëson shumë kritike situatën e Covid 19 për shkak të dezinformimit...

Panik në SHBA! Al-Kaeda mund të sulmojë sërish brenda një viti

Drejtori i CIA-s në SHBA, Scott D. Berrier pretendon se Al Kaeda mund të jetë gati për të "kërcënuar" SHBA-në brenda një viti. Përpara marrjes...

BE jep 5.7 mln euro për regjistrimin digjital të pronave, Yuri Kim: Është e domosdoshme

5.7 mln euro do të ndaj Bashkimi Europian për Shqipërinë, si një ndihmë për regjistrimin digjital të pronave. Lajmi është dhënë nga Ambasadori i...

Britania do të vaksinojë 32 mln njerëz me dozën e tretë para dimrit

32 milionë britanikë do të marrin një dozë përforcuese anti-Covid duke filluar nga java e ardhshme, si përpjekje e autoriteteve vendase për të shmangur...

Zbulohet ferma gjigante e kanabisit, policia britanike vë në pranga dy shqiptarët

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë britanike, gjatë një aksioni ku është zbuluar një fermë e madhe kanabisi. Sipas autoriteteve britanike, “shtëpia e...

Lajme të tjera

Web TV